WYSTAWA SVETLANY VOLOSIUK | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 9 =

WYSTAWA SVETLANY VOLOSIUK

Interesująca wystawa artystki z Białorusi. Piątkowy wernisaż wzbogaci recital Barbary Twardosz
Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Svetlany Volosiuk. Prezentacja prac  będzie wątkową okazją do zapoznania się z twórczością powstającą na mało nam znanej Białorusi.

Svetlana Volosiuk to młoda, białoruska artystka.  Tworzy malarstwo olejne, obrazy na tkaninie  (batik) oraz  exlibrisy. Tematów swoich prac szuka w ludziach, przyrodzie, książkach, muzyce i wszystkim, co ją otacza.

Urodziła się w miasteczku Żabinka, w obwodzie Brzeskim na Białorusi. Zaczęła malować w dzieciństwie. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na Grodzieńskim Uniwersytecie im. Janki Kupały, a obecnie mieszka w Kobryniu na Białorusi.

Jakie ma marzenia jako malarka? – „Dużo wystaw i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, by nadal dawać radość ludziom. Bo dla mnie najważniejsze jest, by przekazywać innym swoją pozytywną energię. By ludzie oglądający moje prace czuli płynące z nich ciepło.”

Wystawa trafiła do biblioteki dzięki Barbarze Twardosz, wokalistce z Łodzi, która również pochodzi z Białorusi, z Kobrynia i działa na rzecz kontaktów polsko-białoruskich. Wernisaż wzbogaci recital w jej wykonaniu.