Wysyp konkursów literackich | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Wysyp konkursów literackich

Kto ma teksty poukrywane w szufladach/zakamarkach komputerowych dysków? Warto je wyciągnąć i wysłać, w Domu Literatury trwa wysyp konkursów literackich, organizowanych we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami. Uwaga! Jest nawet konkurs dla prozaików.
Do 2o września trwa nabór tekstów w XIV Ogólnopolskim Konkursie na Prozę Poetycką im. W. Sułkowskiego.Teksty nie muszą być pisane na żaden zadany temat, ważne, by wpisywały się w poetykę Patrona konkursu (groteska, absurd, żart poetycki). Do 27 września można wysyłać teksty na IX Konkurs na Opowiadanie Fantasy im. K. Kwiatkowskiej. Przyjmowane są opowiadania fantasy do 10 stron maszynopisu. Do tego samego dnia przyjmowane są utwory poezji lirycznej na XI Ogólnopolski Konkurs im. Andrzeja Babaryko, wiersze na VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Ziemowita Skibińskiego i na XVII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Zbigniewa Dominiaka. Kto nie zdąży do 27 września, może jeszcze spróbowac swych sił w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Czarno na Białym", który trwa do 30 września.

Wśród instytucji i organizacji współorganizującyh konkursy należy wymienić Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku, Muzeum Regionalne w Brzezinach, Poddębicki Dom Kultury i Sportu oraz Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach.

Szczegółowe informacje o organizatorach i regulaminy można znaleźć na fb Domu Literatury:
https://www.facebook.com/DomLiteratury/

Grafika: Materiały organizatora 

Kategoria

Inne
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.