Film | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Kino 3D Wytwórnia rozpoczęło działalność 15 września w kompleksie przy ul. Łąkowej 29. Na inaugurację pokazano "Kongres" Ariego Folmana współprodukowanego przez łódzkie studio Opus Film. Właścicielem kina jest Grupa TOYA.
"W imię...", najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, oraz "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego - to pierwsze filmy, które już we wrześniu będą pokazywane w Kinematografie w wersji cyfrowej.
Czy megalomańska inwestycja o nazwie „Rewitalizacja EC1 i jej adaptacja na cele kulturalno-artystyczne” za 274 mln zł przywróci nam legendarną Łódź filmową – z łódzkimi producentami rozmawiamy o tym, czym była i czym jest. Jakie są szanse, by znów stała się centrum przemysłu filmowego?
Historia istniejącego w czasie II wojny światowej  w Łodzi obozu koncentracyjnego dla polskich dzieci jest mało znana nawet mieszkańcom naszego miasta. Tym cenniejszy wydaje się pomysł dwóch 12-latków z Bałut, którzy chcą nakręcić film o wstrząsającej historii, która rozegrała się blisko ich domów.
Etiuda fabularna Tomasza Jeziorskiego "Kolorowe dni" znalazła się w pokazie konkursowym Summer Academy, towarzyszącej Festiwalowi Filmowemu w Locarno od 7 do 17 sierpnia.
Film o  kawiarence, która w czasach PRL-u była łódzkim, nieformalnym centrum kultury, sztuki i filmu. Przy ul. Moniuszki 2, przez lata spotykali się aktorzy, reżyserzy, pisarze i malarze. Rozmawiamy z Leopoldem René Nowakiem, reżyserem filmu.
Dzięki tytanicznej pracy zespołu Reymonta udało się ustalić (z grubsza), czym różnią się od siebie: Łódzkie Centrum Filmowe, Centrum Sztuki Filmowej, Centrum Kultury Filmowej, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Narodowe Centrum Kultury i Polskie Centrum Kinematografii.
Na początku sierpnia zakończyły się zdjęcia do powstającego w Łodzi filmu fabularnego "Nic wielkiego" w reżyserii Jana Gazickiego. To historia rodzeństwa Zosi i Stasia, ich wspólnego dzieciństwa, relacji z rodzicami, wejścia w dorosłość. W kinach w październiku.
Daria Kopiec, absolwentka Wydziału Operatorskiego łódzkiej szkoły filmowej, realizuje paradokumentalny projekt animowany "Nie jeden raz pierwszy raz" - film, którego tematem jest inicjacja seksualna.
Byliśmy na planie zdjęciowym filmu fabularnego "Małe stłuczki". To opowieść o trójce przyjaciół. - Od początku pisaliśmy ją jako łódzką historię - mówią reżyserujący film Ola Gowin i Irek Grzyb.