Bardzo dziwne kino | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Bardzo dziwne kino

Festiwal Filmowy "Kocham Dziwne Kino", który odbędzie się 9 X w kinie Bodo, przybliży dzieła niezależnych twórców filmowych, podchodzących do swej twórczości z dystansem i humorem. Podobnie jak w poprzednich latach zaprezentowany zostanie wybór filmów festiwalu, który odbył się w sierpniu br. w Pabianicach. Dodatkowo odbędzie się pokaz filmu „Kler 2” w reżyserii Piotra Montowskiego. 
W tym roku powinna wypadać 10. edycja Festiwalu Filmowego "Kocham Dziwne Kino". Postanowiono ją jednak odroczyć. Trochę ze względu na panującą pandemię, trochę, by dać sobie nieco więcej czasu na przygotowanie atrakcji godnych jubileuszu. Organizatorzy jednak nie chcieli się pogodzić z myślą, że festiwal miałby się w tym roku nie odbyć. Stąd pomysł na edycję 9 i pół. Tym razem zabraknie bloku konkursowego. 

Program festiwalu:

1. "Ostatnie piętro" (2021 r.), reż. Dominik Kaniewski Smulczyk
Miłosny czworokąt zamknięty w ścianach mieszkania na ostatnim piętrze.

2. "Rixt" (2021 r.), reż. Horacy Muszyński
Rok 2031, czasy COVID-94. Z niewyjaśnionych przyczyn morza w całej Europie zaczynają wysychać. Filip, polski dokumentalista, skontaktował się z grupą niezależnych naukowców, którzy badają przyczynę tej anomalii. Wkrótce dołącza do nich, aby sfilmować ich poczynania.

3. "Yolo" (2020 r.), reż. Wawrzyniec Turowski
Grupa przyjaciół dowiaduje się z radia szokującej rzeczy. Bohaterowie, nie zastanawiając się długo, postanawiają ruszyć do działania. Jednak czy warto wierzyć we wszystko, co usłyszymy w mediach?

4. "Kinoamatorzy - Gryza" (2021 r.), reż. Tomir Dąbrowski
Animator Dziwnego Kina. Kolekcjoner kaset wideo, amatorski aktor, reżyser, twórca origami i człowiek odpowiedzialny za najdziwniejszy festiwal filmowy w kraju. Kim jest, i jak wygląda w sutannie Dawid Gryza? Kulisy powstawania hiszpańskojęzycznego filmu o zamaskowanym zapaśniku i polskiego festiwalu "Kocham Dziwne Kino".

5. "Kinoamatorzy - Montowski" (2021 r.), reż. Tomir Dąbrowski
Polski Tommy Wiseau. Fanatyk militariów, miłośnik kina akcji, niespełniony bokser i niedoceniony wokalista. W ringu chciałby się zmierzyć z Najmanem, a w kinie z Gliniarzem z Beverly Hills. Kim jest i jakie biusty lubi Piotr Montowski? Sylwetka twórcy i podgląd procesu tworzenia nieoficjalnego sequela filmu "Kler".


materiały prasowe