Fabryka muchołapek na ekranie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Fabryka muchołapek na ekranie

Premierowy pokaz filmu Andrzeja Barta „Fabryka muchołapek”. Pokazowi będzie towarzyszyć spotkanie z twórcami, reżyserem oraz autorem zdjęć (Rafał Wróblewski). Przed seansem od godz. 19 będzie możliwość zakupu książek „Fabryka muchołapek”, na podstawie której powstał spektakl o tym samym tytule, wystawiany na deskach Teatru Nowego w Łodzi.
Film opowiada o okresie niezwykle ważnym dla historii miasta. Przybliża widzom na całym świecie wiedzę o getcie łódzkim, które przetrwało najdłużej w Europie. To do Łodzi przybyło ponad dwadzieścia tysięcy Żydów z Europy Zachodniej, a wśród nich prawnicy i tuzy nauki, o których mawiano w getcie: „Mamy na metr kwadratowy więcej potencjalnych noblistów niż reszta świata”. Były także siostry Franza Kafki i rodzina Zygmunta Freuda. Moment kiedy ci ludzie przymusowo zawitali do Łodzi jest momentem dla miasta szczególnym. Film o tym właśnie przypomina. Opowiada też o miłości, która nie mała szans.

Wstęp bezpłatny - obowiązuje wcześniejszy odbiór wejściówek w kasie kina.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.