Film o ulicy Rybnej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Film o ulicy Rybnej

Premiera krótkometrażowego filmu dokumentalnego „Rybna” Joanny Sikorzanki i Łukasza z Bałut. Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi Joanna Podolska.
O ulicy Rybnej można bardzo dużo opowiadać. Jest to jedna z najlepiej udokumentowanych i ciekawych przestrzeni naszego miasta. Zafascynowana Rybną, Joanna Sikorzanka wielokrotnie przywoływała jej obraz w swoich reportaż radiowych i literackich. Tym razem, wspólnie ze znanym wszystkim dokumentalistą i piewcą Bałut Łukaszem z Bałut, zrealizowała film dokumentalny o ulicy Rybnej, ukazujący historię niektórych jej mieszkańców z czasów łódzkiego getta.

Wydarzenie towarzyszy projektowi „BAŁUTY STARE/NOWE”, który ma na celu przybliżenie szerszej publiczności współczesnego wyglądu bałuckiej „dzielnicy”, sylwetek jej mieszkańców (głównie artystów i dziennikarzy) oraz kultowych miejsc, widzianych oczami ludzi, którzy wychowali się tutaj lub stykają się z Bałutami i bałuciarzami. Których Bałuty zachwyciły i wciąż zachwycają lub odstraszyły i chcą o tym opowiedzieć.