Filmowe lato | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Filmowe lato

Już tylko do 12 lipca można się zgłosić do udziału w warsztatach reportażowych (online), organizowanych przez Festiwal Kamera Akcja w ramach projektu „Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim”. Będzie to pięć spotkań z najlepszymi ekspertami, którzy wprowadzą uczestników w świat reportażu i filmu. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie własnych materiałów filmowych, w tym reporterskiej sondy.
W trakcie zajęć online warsztatowicze dowiedzą się, jak tworzyć jakościowe materiały filmowe. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Agata Gwizdała - dziennikarka Polsatu, Łukasz Kowalski - reportażysta i reżyser filmu „Lombard”, Przemysław Glajzner - dyrektor artystyczny festiwali filmowych - goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami warsztatów. Efekty działań zostaną zaprezentowane na dużym ekranie podczas wydarzenia „Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim”, które odbędzie się 4-5 sierpnia w Łodzi.

Zapisy przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy: https://kameraakcja.com.pl/kamera-akcja-warsztaty-reportazowe/ do 12 lipca 2022 r.

Harmonogram warsztatów

14 lipca g. 17-20
17-18 Preprodukcja reportażu: Malwina Czajka (producentka projektu)
18-19.30 O dobrym reportażu: Łukasz Kowalski (reżyser filmu „Lombard”)
19.30-20 Pytania i odpowiedzi: Karolina Czepkiewicz (producentka projektu)

15 lipca g. 17-20
17-18 Produkcja i postprodukcja reportażu: Przemek Glajzner (dyrektor Festiwalu Kamera Akcja, montażysta)
18-20 Przykłady reportaży-wywiadów: Karolina Czepkiewicz (producentka projektu)

Realizacja I części materiałów przez uczestników do 19 lipca g. 12

19 lipca g. 15-18
15-17 Dobre pytanie to podstawa: Agata Gwizdała (dziennikarka Polsat News)
17-18 Pytania i odpowiedzi: Malwina Czajka (producentka projektu)

20 lipca g. 17-20
17-20 Analiza reportaży-wywiadów: Malwina Czajka (producentka projektu)

Realizacja II części materiałów przez uczestników do 28 lipca g. 12

29 lipca g. 17-20
17-20 Analiza reportaży-wywiadów: Malwina Czajka (producentka projektu)

4-5 sierpnia, Łódź / cały dzień
Pokaz reportażu „Filmowe historie mówione” na duży ekranie

Oprócz warsztatów organizatorzy zapraszają też na kurs przygotowany z myślą animatorach kultury. To bezpłatny dwudniowy kurs stacjonarny „Włącz film. Sieciowanie” dla pracowników instytucji kultury, animatorów, edukatorów i zainteresowanych działaniami z zakresu edukacji filmowej (m.in. wykład o pozyskiwaniu praw do pokazów filmowych). Osoby biorące udział w kursie mają zapewniony nocleg i wyżywienie. Obowiązuje limit miejsc i kolejność zgłoszeń. Zapisy (do 17 lipca) poprzez formularz  https://forms.gle/D2YNSTcQGsU67iod8.

„Włącz dostęp. Filmowe lato w łódzkim” to cykl bezpłatnych wydarzeń filmowych skierowanych do mieszkańców Łodzi i woj. łódzkiego, którego nadrzędnym celem jest zintegrowanie różnych pokoleń poprzez pobudzanie lokalnych społeczności do działań okołofilmowych. Szereg jakościowych wydarzeń ma za zadanie upowszechnić dorobek współczesnej kultury filmowej, w szczególności łódzkiej oraz wpłynąć na rozwój pasji filmowej i kulturowej Łodzian, przywracając mieszkańcom województwa poczucie dumy z historycznego wkładu w rozwój powojennej kinematografii.

Na projekt składają się:
• pokazy plenerowe
• seanse z udziałem twórców
• Kamera Akcja. Warsztaty reportażu (online)
• Home Movies Day
• reportaż pn. Filmowe historie mówione
• Włącz film. Sieciowanie
• Dźwięk w filmie. Warsztaty
• spacery filmowe
• wydarzenia online (m.in. pokazy filmów krótkometrażowych).

Home Movies Day
Mieszkańcy Łodzi i okolic mogą zgłaszać swoje rodzinne filmy (np. z wycieczek, uroczystości, imprez rodzinnych czy po prostu codziennych czynności) zarejestrowane na różnych nośnikach (VHS, taśmy 8 mm, super 8mm i 16 mm). Filmowe wspomnienia zostaną zdigitalizowane i zaprezentowane na dużym ekranie.

Kategoria

Film