Filmowy tydzień w NCKF | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Filmowy tydzień w NCKF

„Drive My Car”

Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC1 zaprasza na spotkania z wybitnymi twórcami, pokazy filmowe oraz koncerty na żywo. Zapowiada się tydzień pod znakiem magii sztuki filmowej i muzycznej.
9 kwietnia, sala kinowa EC1
g. 18 pokaz filmu „Bejbis” w reżyserii Andrzeja Saramonowicza
g. 20 Spotkanie z Andrzejem Saramonowiczem, reżyserem, scenarzystą i twórcą popularnych komedii takich jak „Testosteron”, „Lejdis” i „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, które łącznie zgromadziły 5 milionów widzów. Towarzyszyć mu będą Marek Napiórkowski, wybitny gitarzysta jazzowy, oraz Grzegorz Małecki, ceniony aktor filmowy i teatralny. Wspólnie opowiedzą o współpracy przy tworzeniu filmu „Bejbis”. Spotkanie z twórcami poprowadzi dziennikarka i krytyczka filmowa Agata Gwizdała.

10 kwietnia g. 19.30, sala kinowa EC1
W ramach cyklu poświęconego francuskiej nowej fali kino NCKF zaprezentuje film „Hiroszima moja miłość”, który jest ikoną tego ruchu artystycznego. To doskonała okazja, aby odkryć lub ponownie doświadczyć filmu, który zmienił oblicze współczesnego kina. Projekcje filmów prezentowanych w cyklu odbywają się w każdą środę kwietnia o godzinie 19.30.

12-14 kwietnia, sala kinowa EC1
Weekend poświęcony twórczości japońskiego reżysera i scenarzysty Ryūsuke Hamaguchi.
12 kwietnia g. 18.30
Pokaz oscarowego filmu „Drive My Car”, który przyniósł reżyserowi międzynarodowe uznanie i wyróżnienia.
13 kwietnia g. 19.30
Przedpremierowy pokaz filmu „Zła nie ma”.
14 kwietnia g. 19
Koncertu Eiko Ishibashi, japońskiej kompozytorki i multiinstrumentalistki, znanej z eterycznej muzyki do filmu „Drive My Car”.

Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na stronie bilety.ec1lodz.pl.