Filmy o totalitaryzmach | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Filmy o totalitaryzmach

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach "Echa Katynia" będzie trwał od 15 do 18 kwietnia 2021 roku. W tym roku filmy i wydarzenia są dostępne bezpłatnie w wersji online na stronie totalitaryzmy.pl.
To ponad 20 filmów fabularnych i dokumentalnych, nagradzanych na festiwalach. Wśród nich europejskie premiery, w tym cztery nowe obrazy Instytutu Pamięci Narodowej. Liczba miejsc ograniczona. TUTAJ program wydarzenia i dostęp do filmów.

Od organizatorów:

TOTALITARYZM to nie tylko ustrój społeczny, ale przede wszystkim losy zwykłych ludzi. Takich, jak my. To narastająca przemoc systemu oraz walka ludzi o wolność i godność, a także powracające wspomnienia, ludzkie historie i pamięć o nich.

To żywe scenariusze, które nie chcemy, żeby kiedykolwiek się powtórzyły.

W dziejach Polski totalitaryzm odcisnął swoje wyraźne piętno. Dlatego tworzymy przestrzeń, w której będziemy rozważać i przeżywać zagadnienie totalitaryzmu w wielu aspektach. Uczulać obrazami na mechanizmy przemocy i dyskryminacji.

W 2020 r., w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował międzynarodowy festiwal filmowy o symbolicznej nazwie „Echa Katynia”, którego tematyka obejmuje szeroko rozumiane zagadnienie totalitaryzmu.

Po sukcesie zeszłorocznego wydarzenia i co za tym idzie dużego zainteresowania jego tematyką, rozwijamy formułę, prezentując Państwu więcej filmów wydarzeń towarzyszących.

Do udziału w naszym festiwalu zaprosiliśmy twórców różnych gatunków filmowych z całego świata. Wyselekcjonowaliśmy najlepsze, wielokrotnie nagradzane filmy, których wysoki poziom wrażliwości artystycznej i zajmująca treść mają być przyczynkiem do dyskusji o problemie totalitaryzmu. Większość z nich to polskie premiery.

Oprócz seansów filmowych ważnym składnikiem festiwalu będą debaty oraz spotkania z twórcami, warsztaty dla filmowców i amatorów.


materiały prasowe
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.