Kina samochodowe | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Kina samochodowe

Fot. Alexander Popov / Unsplash

Dziś - 22 maja - na parkingu przy stadionie Widzewa  przy al. Piłsudskiego zaczyna działalność kino samochodowe. Uruchamia je firma Sport Evolution. Takich przedsięwzięć będzie w Łodzi więcej.
Gdy nie można korzystać z tradycyjnych kin, taki pomysł wydaje się idealny. Przy stadionie filmy można oglądać na telebimie codziennie: o godz. 18 i 21. Dźwięk usłyszymy dzięki falom radiowym - trzeba ustawić odpowiednią częstotliwość w radioodbiorniku samochodowym.

Do kina samochodowego może wjechać sto samochodów, a miejsce wskaże obsługa. W samochodzie mogą przebywać maksymalnie dwie osoby dorosłe - poza seansami niedzielnymi, z biletami dla rodzin z dziećmi (do czterech osób). Na miejscu jest mała gastronomia. Bilet do kina - w cenie 45 zł za pojazd - można kupić tylko przez internet (kupbilecik.pl).

Dziś o godz. 18 - francuska komedia „I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże!” z Christianem Clavierem. O godz. 21 wyświetlony zostanie koreański „Parasite”. W sobotę pokazy filmu „(Nie)znajomi” oraz „Oficer i szpieg”, w niedzielę - „Kumple z dżungli” i „Polarny rok”. Repertuar - w internecie.
Na razie kino będzie czynne do 28 czerwca.

Kino samochodowe, obok plenerowych pokazów planuje także Letni Festiwal Filmowy TME Polówka (od czerwca do września). Bezpłatne pokazy
Plenerowe kino samochodowe zorganizowało w ubiegłym roku na parkingu przy Atlas Arenie kino Charlie. Instytucja planuje podobne działania i w tym roku.

Kino Charlie planuje pokazy w całym województwie oraz w okolicach ul. Piotrkowskiej w Łodzi.