Kino dzieci | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Kino dzieci

„Jak ocalić smoka”

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci to filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. W tym roku festiwal przybliży kinematografię Flandrii i Walonii-Brukseli (Belgia). Zobaczymy najciekawsze współczesne produkcje z tego regionu. Po raz pierwszy Kino Dzieci odbędzie się w formule hybrydowej - poza pokazami w salach kinowych część filmów dostępna będzie także online!
Program

25 września
godz. 10.30 „MAMA MU WRACA DO DOMU” (63') | kat. 4+ | sala kameralna
reż. Christian Ryltenius, Szwecja 2021
Mama Mu to odlotowa krowa, która nigdy się nie nudzi. Zamiast siedzieć na łące, woli próbować nowych rzeczy - stania na głowie, jazdy na deskorolce, a nawet nurkowania! W codziennych wybrykach towarzyszy jej oddany przyjaciel, Pan Wrona. Kiedy pewnego dnia na farmę przybywa bocian-obieżyświat, uporządkowane życie na farmie wywraca się do góry nogami.
kategoria wiekowa: 4+
wersja: polski dubbing

godz. 12 „GWIAZDKA KLARY MUU” (68') | kat. 4+ | sala kameralna
reż. Will Ashurs, Norwegia 2020
Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Kiedy wydaje się, że nic nie zakłóci wspólnej Gwiazdki na farmie, rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń. Po przyjeździe na miejsce okazuje się, że tato Klary wcale nie jest gotowy do świętowania. Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że zostaje on pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki.
kategoria wiekowa: 4+
wersja: polski dubbing

26 września
godz. 10.30 „NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA” (87') | kat. 6+ | sala kameralna
reż. Jan Bubeniček, Denisa Grimmova, Czechy, Francja, Polska, Słowacja 2021
Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się… niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody.
kategoria wiekowa: 6+
wersja: polski dubbing

godz. 12.15 „BELLE” (121') | kat. 10+ | sala kameralna
reż. Mamoru Hosoda, Japonia 2021
W najnowszym anime nominowanego do Oscara za „Mirai” Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o Pięknej i Bestii spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy. Suzu porzuciła ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Jej smutki znajdują ujście w wirtualnej rzeczywistości U. Tam Suzu odkrywa, że może być, kim tylko zapragnie i pod pseudonimem Belle zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za muzyczną gwiazdę.
kategoria wiekowa: 10+
wersja: napisy polskie

27 września
godz. 17 „YAKARI I WIELKA PODRÓŻ” (83') | kat. 4+ | sala kameralna
reż. Xavier Giacometti, Toby Genkel, Francja, Niemcy, Belgia, 2020
Yakari z plemienia Siuksów (rdzennych mieszkańców Ameryki) ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia.
kategoria wiekowa: 4+
wersja: polski dubbing

28 września
godz. 17 „JAK OCALIĆ SMOKA” (82') | kat. 6+ | sala kameralna
reż. Katarina Launing, Norwegia, Holandia, Czechy 2020
W spokojnym miasteczku w Norwegii trwają przygotowania do świąt. Za oknem pada śnieg, w domach błyszczą światełka choinkowe. Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety, jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem.
kategoria wiekowa: 6+
wersja: polski dubbing

29 września
godz. 17 „DZIKI ZACHÓD CALAMITY JANE” (82') | kat. 9+ | sala kameralna
reż. Rémi Chayé, Francja 2020

Martha Jane to nieustraszona dwunastolatka, która przez życie najchętniej puściłaby się galopem. Jest silna, odważna i... jest dziewczyną, co w czasach Dzikiego Zachodu oznacza jedno: przygody nie są dla niej. Kiedy Martha Jane z rodziną i innymi osadnikami wyrusza w podróż przez Amerykę, nawet nie przypuszcza, ile nowych przeżyć ma przed sobą. Na razie jednak dni upływają jej na opiece nad rodzeństwem. Dopiero niespodziewany wypadek na drodze, zmienia bieg zdarzeń: ktoś musi zastąpić tatę Marthy Jane w prowadzeniu powozu
kategoria wiekowa: 9+
wersja: polski dubbing

30 września
godz. 16.30 „DROGI PANIE DYKTATORZE” (93') | kat. 9+ | sala kameralna
reż. Christian Lerch, Niemcy 2020
11-letni Felix wraz ze swoją koleżanką postanawiają wysłać wiadomość do Führera i położyć kres walkom. Niemcy. Rok 1945. Kiedy życie w Monachium, ze względu na wojnę, robi się coraz bardziej niebezpiecznie, Felix wraz ze swoją Mamą wyjeżdżają na wieś. Choć wokół kwitną łąki, a powietrze pachnie wiosną, tu również widać samoloty i słychać ryk syren. W nowej rzeczywistości Felix musi nie tylko przyzwyczaić się do obcego domu, ale również przekonać do siebie rówieśników.
kategoria wiekowa: 9+
wersja: polski dubbing

1 października
godz. 17 „GWIAZDKA KLARY MUU” (68') | kat. 4+ | sala kameralna

2 października
godz. 11 „NAWET MYSZY IDĄ DO NIEBA” (87') | kat. 6+ | sala kameralna

3 października
godz. 10 „MOJE ŻYCIE TO CYRK” (100') | kat. 10+ | sala audiowizualna
reż. Miryam Bouchard, Kanada 2020
Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy.
kategoria wiekowa: 10+
wersja: polski dubbing

godz. 11 „YAKARI I WIELKA PODRÓŻ” (83') | kat. 4+ | sala kameralna