Kino dzieci | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =

Kino dzieci

Filmy konkursu głównego 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci zaprezentuje kino Charlie. Widzowie w 20 miastach, gdzie odbywają się festiwalowe pokazy, wybiorą swój ulubiony film.
W programie konkursu głównego znalazło się dziesięć pełnometrażowych produkcji. Sekcja jest zaproszeniem do wspólnej wyprawy, pełnej przygód i niezapomnianych emocji. Będą to trzy animacje, siedem filmów aktorskich, w tym dwie premiery światowe oraz aż cztery polskie. Cztery filmy zostały wyreżyserowane przez kobiety, w tym dwie z Polski. Nagrody w tej kategorii przyzna też Jury: Stowarzyszenia Kin Studyjnych, Zespołu Edukatorów Filmowych oraz ECFA.

Program

24 września g. 10.30
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. TAJEMNICA SKORPIONA, Szwecja 2022, aktorski, 83', 6+
Miasteczko Valleby za kilka dni obchodzi 500. urodziny! Świętowanie może jednak przerwać złodziej, którego znakiem rozpoznawczym jest… skorpion. Czy młodzi detektywi Lasse i Maja wpadną na jego trop i uratują imprezę? To zdecydowanie najtrudniejsza zagadka, z jaką przyszło im się kiedykolwiek zmierzyć. „Tajemnica Skorpiona” ma swoją światową premierę na festiwalu.

24 września g. 12.30
YUKU I MAGICZNY KWIAT, Belgia, Francja 2022, animowany, 65', 5+
Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach zamku. Pewnego dnia dowiaduje się o tym, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! Nieoczekiwaną pomocą w podróży okażą się piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała podczas rodzinnych wieczorów spędzonych w zamkowych piwnicach.

25 września g. 11
PRZYTUL MNIE: POSZUKIWACZE MIODU, Polska, Chiny 2022, animowany, 70', 6+
Mały Miś marzy o urodzinowym miodowym torcie. Niestety, Tatuś Miś nie może spełnić życzenia – wszystkie ule w lesie są już puste! Co naszym bohaterom przyniesie wyprawa do Złotej Krainy?

25 września g. 12.30
NAJLEPSZE URODZINY KRÓLIKA KAROLA, Niemcy, Holadnia, Szwecja 2021, 75', 4+
Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola. Wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania, bo jego rodzice muszą zająć się młodszą siostrą. Animacja o tym, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak budować relacje z młodszym rodzeństwem oraz jak ogromną siłą jest przyjaźń, rodzina.

26 września g. 11
ZA DUŻY NA BAJKI, Polska 2022, aktorski, 103', 9+
Zawodnik: Waldi Mocarny I. Cel: turniej gamingowy. Przeszkoda: szalona ciotka. Metoda walki: nie poddawać się. Oto plan e-sportowca! Zabawna opowieść o dorastaniu oraz wartościach płynących z międzypokoleniowych relacji.

27 września g. 11
SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT, Niemcy, Autria 2021, 89', 6+
Szkoła, do której trafia Ida, jest niezwykłym miejscem. Można w niej spotkać magiczne zwierzęta, które stają się towarzyszami dzieci. Tymczasem w szkole zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami z klasy próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a  ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią.

28 września g. 11
​​​​​​​DETEKTYW BRUNO, Polska 2022, aktorski, 110', 6+
Detektyw potrafiący rozwiązać każdą zagadkę i chłopiec poszukujący swojego urodzinowego skarbu oznaczają jedno – wspaniałą przygodę! Nawet jeśli detektyw okaże się… jedynie serialowym aktorem. Scenariusz filmu rozwijany był podczas Kino Dzieci Lab, a następnie prezentowany podczas Kino Dzieci Industry.

29 września g. 11
​​​​​​​MECZ O WSZYSTKO, Niderlandy, Niemcy 2022, aktorski, 90', 9+
Dylan wraz z przyjacielem Youssefem przygotowuje się do turnieju piłki nożnej – nic innego się dla niego nie liczy. Jego treningi przerywa nieszczęśliwy wypadek. Chłopiec musi pogodzić się z tym, że to nie on, a jego przyjaciel Youssef jest teraz liderem zespołu. Dylan  odnajduje jednak motywację do działania, a fizyczne ograniczenia stają się jego niezwykłą siłą.

30 września g. 11
​​​​​​​GŁOWA PEŁNA CIEBIE, Szwecja 2021, aktorski, 82', 9+
Adam wraz z rodziną przeprowadza się do Göteborga. W nowej klasie chłopiec spotyka Ewę, z którą zaczyna łączyć go coś więcej niż przyjaźń. Czy ich relacja przetrwa, zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się pierwsza dziewczyna chłopaka? „Głowa pełna ciebie” to opowieść o dylematach towarzyszących szkolnym zauroczeniom, motylom w brzuchu i przyjaźniach, które przeradzają się w uczucie.

1 października g. 12
​​​​​​​LATO, KIEDY NAUCZYŁAM SIĘ LATAĆ, Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja 2022, aktorski, 85', 9+
Dwunastoletnia Sofija miała jechać na obóz ze swoimi przyjaciółmi. Babcia zabiera ją jednak do Chorwacji, gdzie mieszka jej rodzina. Czy te wakacje da się jeszcze uratować? Gdy Sofija dowie się o istnieniu niewidzianego wcześniej kuzyna, a na jaw wyjdą tajemnice, bohaterka zrozumie, jak ważne jest poznanie swoich bliskich… bliżej. To pełna humoru, międzypokoleniowa historia skąpana w chorwackim słońcu.

2 października g. 11
​​​​​​​SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT, Niemcy, Autria 2021, 89', 6+