Kino dzieci | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Kino dzieci

„Jakub, Mimmi i gadające psy”

Łódzka edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. To filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. Dziewięć dni oglądania pod hasłem „Czas na spotkanie”. Będzie to spotkanie z filmami z całego świata, z wieloma po raz pierwszy prezentowanymi w Polsce.
Konkurs główny, na który złoży się 9 filmów pełnometrażowych dla widzów w wieku od 4 do 12 lat, to selekcja najnowszych produkcji z lat 2018-2019, w tym 6 polskich premier. Filmy te będą do obejrzenia we wszystkich festiwalowych miastach, gdzie publiczność podda je ocenie w głosowaniu i wybierze najlepszy film festiwalu.

Po sobotnich projekcjach filmów przewidziano warsztaty plastyczne, które poprowadzi Pracownia OKO. Za pomocą barwnych tuszy dzieci będą malować pietami na filtrach do kawy, aby stworzyć intensywne w kolorze dekoracje. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Czas trwania warsztatów 90 min.

Przed weekendowymi seansami, na salach kinowych, zaplanowano wiele konkursów z nagrodami dla najmłodszych.

Program

21 września
g. 11 „Jakub, Mimmi i gadające psy” | 6+
Łotwa 2019, 70', animacja
Animacja jest adaptacją powieści łotewskiej pisarki Luize Pastore. Tytułowi bohaterowie - Jakub i Mimmi - to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Życiowe wyzwania i wspólny cel sprawiają, że dzieci łączą siły w walce o lepszy świat, doświadczając po drodze wielu ciekawych przygód.

g. 11 „Pettson i Findus - wielka wyprowadzka” | 4+
Niemcy 2018, 81', aktorski/animacja
Mały kot Findus zaczyna dorastać i wszystko wokół się zmienia. Początkowo chce tylko większego łóżka, ale wkrótce potem wpada na pomysł wyprowadzki od swojego opiekuna Pettsona.

22 września
g. 10.30 „Solan i Ludwik: Misja Księżyc” | 6+
Norwegia 2018, 80', animacja
Tym razem Solan i Ludwik biorą udział w wyścigu o wpływy w kosmosie, uczą się nie tylko współpracy, ale także tego, czym jest stratosfera, światło gwiazd i kosmiczne śmieci.

g. 10.30 „Klara Muu!” | 4+
Norwegia 2018, 66', animacja
Historia ambitnej krowy, która, trafiając z miasta na farmę swojego ojca, odkryje w sobie nowe zaskakujące talenty. Pogodna opowieść o marzeniach, sławie i zdobywaniu popularności szlachetnymi uczynkami.

23 września
g. 9.30 „Operacja Człowiek w Czerni” | 6+
Norwegia 2018, 78', aktorski
Tiril i Olivier to para młodych detektywów. Wraz z wiernym psim przyjacielem Ocho rozwiążą każda zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu.

g. 10 „Pettson i Findus - wielka wyprowadzka” | 4+

24 września
g. 9.30 „Szybcy i śnieżni” | 6+
Kanada 2018, 89', animacja
Historia pewnego konkursu saneczkowego, który udowadnia, że wśród przyjaciół wszystko zawsze jest możliwe.

g. 10 „Niezwykłe lato z Tess” | 9+
Dania 2019, 82', aktorski
Film w subtelny sposób dotyka tematów samotności, bliskości i przyjaźni, to historia 10-letniego Sama i jego przyjaciółki Tess, którzy odkrywają, co jest w życiu najważniejsze.

25 września
g. 9.30 „Słynna inwazja niedźwiedzi na Sycylię” | 6+
Francja 2019, 90', animacja
Grupa niedźwiedzi pod przywództwem króla Leoncja wyrusza na poszukiwanie zaginionego królewskiego syna Tonia. Życie zwierząt bardzo się zmienia, gdy trafią do rządzonej przez ludzi krainy. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić?

g. 10 „Cały świat Romy” | 9+
Dania 2019, 91', aktorski
Tytułowa Romy po szkole spędza czas u babci, która prowadzi salon fryzjerski. Relacja dziewczynki z surową i wymagającą babcią bardzo się zmieni, gdy Romy pozna prawdziwe oblicze seniorki i odkryje, jak bardzo są do siebie podobne. Poruszająca opowieść o współczesnych relacjach międzypokoleniowych i przemijaniu.

26 września
g. 10 „Klara Muu!” | 4+