Łódzka trójka nominowana | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Łódzka trójka nominowana

Maciej Musiałowski (w środku) w spektaklu "Diabeł, który..." w Teatrze Studyjnym w...

Troje młodych aktorów: dwóch absolwentów i jedna studentka Szkoły Filmowej w Łodzi, zostało nominowanych do O!Lśnień – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa 2021 w kategorii film. To Maciej Musiałowski, Zofia Stafiej i Piotr Trojan. Głosowanie w plebiscycie trwa do końca lutego. Wyniki - 5 marca.
Jak czytamy na Onet.pl, nominowani do O!Lśnień to twórcy, których "świeżość spojrzenia, talent oraz warsztat lśniły najjaśniej".

Maciej Musiałowski został wyróżniony za rolę w filmie "Sala samobójców. Hejter" w reż. Jana Komasy - "za umiejętność zagrania bólu odrzucenia i nienawiści bohatera, którego historia urasta do symbolu naszych czasów".

Maciej Musiałowski (ur. 1993) to absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Jest laureatem m.in. Nagrody dla Najlepszego Aktora za rolę w filmie "Sala samobójców. Hejter" podczas Mastercard OFF CAMERA (2020) oraz Nagrody Łódzkich Dziennikarzy dla aktorskiej indywidualności na 35. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2017). Wystąpił m.in. w filmach "Chrzciny" (2020) czy "Polot" (2020).

Zofię Stafiej nomninowano za rolę w filmie "Jak najdalej stąd" w reż. Piotra Domalewskiego - "za stworzenie przekonywującego portretu dziewczyny, która mierzy się z bolesnymi emocjami emigrantów i ich rodzin. Zjawiskowy debiut".

Zofia Stafiej (ur. 1999) to studentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Jest laureatką Nagrody za debiut aktorski na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2020) za rolę w filmie "Jak najdalej stąd" (2020). Wystąpiła również w filmie "25 lat niewinności" (2020) w reżyserii Jana Holoubka.

Piotra Trojana wyróżniono za rolę w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reż. Jana Holoubka - "za talent w wykreowaniu postaci wiarygodnego bohatera, tym bardziej wiarygodnego, że jego historię znała cała Polska".

Piotr Trojan (ur. 1986) to nie tylko aktor, absolwent PWSFTViT w Łodzi, ale od niedawna również scenarzysta i reżyser. W latach 2011-17 występował w Teatrze Nowym w Łodzi, współpracował też z innymi teatrami. Był pedagogiem w Szkole Aktorskiej Haliny i Juliusza Machulskich w Warszawie. Rola Tomka Komendy jest pierwszą w jego dorobku główną rolą na wielkim ekranie. Wcześniej można go było oglądać na głównie na drugim i trzecim planie w serialach m.in. "Czas honoru", "Wataha". Wystąpił też w filmach "Miłość" czy "Tarapaty".
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.