Polówka z wejściówkami | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =

Polówka z wejściówkami

13. edycja Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka rozpoczyna się 1 lipca i potrwa co najmniej do 5 września. Z powodu pandemii jednak wprowadzone zostały nowe zasady uczestnictwa. W projekcji może wziąć udział nie więcej niż 150 osób, dlatego wszystkie odbywają się na terenach zamkniętych, a widzowie muszą najpierw odebrać w internecie bezpłatną wejściówkę.
Przed seansem mierzona będzie temperatura. Obowiązują maseczki, a leżaki rozstawione będą w bezpiecznej odległości. Wejściówki na pierwsze projekcje można odbierać na stronie www.tmepolowka.com od 28 czerwca od godz.16.

Na początku spotkania z kinem plenerowym zaplanowano pięć razy w tygodniu od niedzieli do czwartku. Będą to Park Baden Powella, Ośrodek Kultury Górna, Dziedziniec Muzeum Włókiennictwa, podwórka przy ulicy Piotrkowskiej. Na parkingu koło biurowca TME, przy ul. Rozalii 1, powstanie też polówkowe kino samochodowe. Widzowie mogą wchodzić od godz. 21, a projekcje rozpoczynają się po zmroku.  Organizatorzy zapewniają, że liczba miejsc, w których odbywać się będą projekcje w ramach TME Polówki, będzie się stopniowo zwiększać. Wszystkie ograniczenia i obostrzenia wynikają z przepisów i zarządzeń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli tylko regulacje zostaną poluzowane, natychmiast zmieni się regulamin festiwalu. W planach jest powrót w drugiej połowie wakacji do najbardziej rozpoznawalnych miejsc festiwalu czyli parków na Zdrowiu i Julianowskiego czy do klimatycznych Stawów Stefańskiego.

Program TME Polówki startuje od sekcji Qurantino. Tu też nieco zmieniają się zasady. Od 1 do 9 lipca pokazanych  zostanie siedem tytułów, które stworzył Quentin Tarantino. Filmem otwarcia będą „Bękarty Wojny”, a potem czekają widzów „Pulp Fiction”, „Kill Bill vol. 1”, „Sin City Miasto Grzechu”, „Cztery pokoje”, „Od zmierzchu do świtu”, „Jackie Brown”. Kolejne siedem sekcji tematycznych będzie prezentowanych polówkowiczom w kolejnych tygodniach.  Znajdą się wśród nich: Młodość, Góry, VHS, Stereo i oczywiście The best of! Wraz z sekcjami ujawniany będzie repertuar.

1 lipca / Park Baden-Powella
„Bękarty wojny”
Reżyseria: Quentin Tarantino, Eli Roth, produkcja: Niemcy, USA (2009), gatunek: wojenny, czas: 153’

Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej Francji podczas egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus, której dziewczyna jest świadkiem. Prześladowcą jest pułkownik SS Hans Landa. Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Podczas kolejnej akcji, której celem jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy, do oddziału Raine'a dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark oraz brytyjski komandos. Losy tych ludzi zbiegają się w sali kinowej, gdzie Shosanna przygotowuje własną zemstę... Grają: Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Brad Pitt, Diane Kruger, Michael Fassbender.