Projekcje dla widzów specjalnych | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Projekcje dla widzów specjalnych

Kadr z filmu „Śniegu już nigdy nie będzie”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na bezpłatne seanse filmowe, w których mogą uczestniczyć także osoby niewidzące i niesłyszące. Filmy mają bowiem audiodeskrypcję oraz napisy.
W ostatni poniedziałek maja będzie wyświetlany obraz z 2022roku pod tytułem „Każdy wie lepiej”. Komedia w gwiazdorskiej z Joanną Kulig w roli głównej opowiada o parze zakochanych, która staje się celem intrygi najbliższych. Związek głównych bohaterów zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy.
W filmie zobaczymy także m.in.: Michała Czerneckiego, Andrzeja Seweryna, Grażynę Szapołowską, Macieja Musiałowskiego oraz Ewę Wencel. Obraz wyreżyserował Michał Rogalski, twórca, między innymi, „Gotowi na wszystko. Exterminator”.

Kolejny poniedziałek czyli 5 czerwca na ekranie w Powiatowej Bibliotece Publicznaej w Sieradzu zagości również polska produkcja, ale w roli głównej z ukraińsko-angielski aktorem Alec Utgoff („Stranger Things”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”).
Film „Śniegu już nigdy nie będzie” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej jest historią o przybyszu ze wschodu – masażyście Żeni, którego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu, gdzie poznaje osobiste dramaty swoich klientów. Zdolności masażysty odmienią życie każdego z nich.
Odtwórcy głównej roli partneruje plejada znakomitości: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, które chcą skorzystać z pomocy asystenta osoby niewidomej, tłumacza języka migowego, osoby z niepełnosprawnością ruchową i inne, proszone są o kontakt pod numerem tel. 43 822 36 71, e-mail: wypozyczalnia@pbpsieradz.pl.