Seans z psychologiem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 2 =

Seans z psychologiem

„7 uczuć”

Pierwsza edycja festiwalu Psychokino. Człowiek w relacjach. W programie znalazły się cztery polskie filmy. Po każdej projekcji przewidziano rozmowę z zaproszonymi gości o portretach psychologicznych bohaterów oraz relacjach między nimi. Poprowadzą je psychologowie Agata Wilska i Robert Milczarek.
16 listopada
g. 13 „Córka trenera”
Reż. Łukasz Grzegorzek (2018), dramat, komedia, 93’
Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby, aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.
g. 14.50 Dyskusja po filmie

g. 17 „53 wojny”
Reż. Ewa Bukowska (2018), dramat, 88'
Anka i Witek są zakochanym w sobie małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość dni w roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak obawa o życie Witka wygrywa. Zaczyna szykować się na najgorsze.
g. 18.40 Dyskusja po filmie
g. 20 Zakończenie pierwszego dnia wydarzenia
Afterparty w klubie Kij

17 listopada
g. 13 „7 uczuć”
Reż. Marek Koterski (2018), dramat, komedia, 116’
Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć.
g. 15 Dyskusja po filmie

g. 17 „Wilkołak”
Reż. Adrian Panek, (2018), dramat, horror, 88'
Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.
g. 18.30 Dyskusja po filmie
g. 19.30 Zakończenie festiwalu