Spotkania z laureatami | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Spotkania z laureatami

W ramach wydarzeń towarzyszących 39. Festiwalu Szkół Teatralnych Muzeum Kinematografii zaprasza na trzy spotkania z laureatami wcześniejszych edycji.
Program spotkań:

19.10, wtorek
spotkanie z Piotrem Trojanem oraz pokaz filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” (reż. Jan Holoubek)

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to czteroodcinkowy serial opowiadający historię 23-letniego Tomka (w tej roli Piotr Trojan), który został oskarżony o gwałt i zabójstwo – wszystkie dowody zbrodni były przeciwko oskarżonemu. Mężczyzna spędził kilkanaście lat w więzieniu, gdzie był bity i poniżany. Jednak pewnego dnia na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, przekonani, że prawdziwym sprawcą przestępstwa jest ktoś inny.

21.10, czwartek
spotkanie z reżyserem Magnusem von Hornem i Magdaleną Koleśnik oraz pokaz filmu „Sweat” (reż. Magnus von Horn)

„Kto potrzebuje przyjaciół, jeśli ma 600 000 obserwatorów?” – tak głosi napis na plakacie promującym dramat „Sweat” w reżyserii Magnusa von Horna. Sylwia Zając (Magdalena Koleśnik) to młoda, bardzo atrakcyjna dziewczyna: trenerka fitness, influencerka i postać medialna. Jednak sława to nie wszystko – otoczona adoratorami kobieta poszukuje prawdziwej bliskości.

22.10, piątek
spotkanie z Karoliną Bruchnicką oraz pokaz filmu „Córka trenera” (reż. Łukasz Grzegorek)

Film jest opowieścią o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Maciej Kornet (Jacek Braciak) jest samotnym ojcem nastoletniej Wiktorii (Karolina Bruchnicka) i trenerem tenisa, pod którego skrzydła trafia nowy zawodnik o imieniu Igor (Bartłomiej Kowalski). Cała trójka wyrusza rozklekotanym vanem w długą podróż po Polsce. Jednak spokojny dotychczas układ ojciec-córka zostaje zaburzony, kiedy chłopak powoli wprowadza nastolatkę świat dorosłości.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy - rezerwacja@kinomuzeum.pl