TME Polówka - kino w plenerze | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =

TME Polówka - kino w plenerze

Fot. Michał Mandecki

Rozpoczął się festiwal kina letniego TME Polówka. 16. edycja, jak zapowiadają organizatorzy ma być rekordowa - pokazanych zostanie 140 tytułów w 20 lokalizacjach. Widzowie będą musieli wybierać spośród dwóch, a czasem trzech propozycji tego samego dnia.
Będzie więcej sekcji tematycznych: filmy familijne to Dobranocka, mocne i wymagające znajdą się w sekcji Arthouse, filmy o kobietach - w sekcji Monokino: Herstorie. Znane z poprzednich lat sekcje to The Best of, czy prezentacja najnowszego rodzimego kina w bloku Jeszcze Polska. Drugą polską sekcją będzie ŁDZ 600, gdzie wyświetlane będą filmy nakręcone w Łodzi lub z nią związane. Pozostałe sekcje to: Art & Science, Randka, VHS, Ikony, Mydło i Powidło, Family Time, Have Fun, Red Hot, Teo Seans, Gem Set Mecz.

Wśród lokalizacji są te tradycyjne, zakorzenione już od lat: Parki: Zdrowie, Julianowski, przestrzenie miejskie jak  EC1, czy Fuzja. Z premierowych lokalizacji warto wspomnieć o Muzeum Kinematografii i Monopolis. Duża część tegorocznych projekcji - bo aż 35 - to pokazy sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego. TME Polówka będzie na Teofilowie, Żubardziu, Retkini, Kozinach, Złotnie, Zdrowiu i oczywiście Widzewskiej Górce!

Z kodeksu polówkowicza:

Projekcje rozpoczynają się po zmroku, kiedy będzie już odpowiednio ciemno - po 21. Od końca sierpnia i we wrześniu godziny rozpoczęcia seansów będą wcześniejsze — będzie to godz. 20.

Jeśli palisz, odejdź poza strefę widzów oglądających — stań z boku, z tyłu, upewniając się, że swoim paleniem nie przeszkadzasz innym.

Pamiętaj, aby ciepło się ubrać i wziąć ze sobą koc (wieczory mogą być chłodne).

Po seansie posprzątaj po sobie śmieci (butelki, papiery i inne opakowania).

Polówki mogą być niekiedy odwołane z powodów pogodowych. Informacja o odwołaniu projekcji znajdzie się w mediach społecznościowych i na stronie www.polowka.com najpóźniej o godz. 20 danego dnia.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Wejściówki wydawane są jedynie na moto-Polówki.

Kategoria

Film