TME Polówkę czas zacząć | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

TME Polówkę czas zacząć

Inauguracyjny seans XV Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka odbędzie się w amfiteatrze w Parku na Zdrowiu. W sekcji The Best Of 2021/2022 zobaczymy film Thomasa Vinterberga „Na rauszu” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. 
Tego lata zostanie wyświetlonych ponad 100 filmów w 14 sekcjach i tyluż lokalizacjach na terenie całego miasta. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny i bez żadnych rezerwacji. Start zawsze po 21.

NA RAUSZU, reż. Thomas Vinterberg, czas trwania: 115 min.
Thomas Vinterberg nazywa swój film pochwałą życia, a nie picia. Tylko czy umiemy jeszcze przeżywać stany upojenia bez procentów? W postać głównego bohatera, Martina, wcielił się z godną podziwu wrażliwością, charyzmą i empatią Mads Mikkelsen – i jest to bez wątpienia jeden z najlepszych występów w jego karierze. Martin to nauczyciel historii, mąż i ojciec dwojga dzieci, a przede wszystkim mężczyzna na skraju załamania nerwowego. Jedynym lekarstwem na kryzys wieku średniego, wypalenie zawodowe i problemy w związku staje się dla niego alkohol. Bierze bowiem udział w kumpelskim eksperymencie – czterej nauczyciele sprawdzają na sobie teorię, że człowiek jakoby urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który stale trzeba uzupełniać. I tym sposobem klasyczny psychologiczny dramat płynnie przechodzi w komedię, która zatacza się nieuchronnie w stronę tragicznego kaca. W tym koktajlu smutku, śmiechu i nostalgii za utraconą joie de vivre najmniej chodzi jednak o pijaństwo, a najbardziej o bliskość, której mężczyźni nie umieją wziąć ani dać, więc jej unikają – jakby była bezalkoholowym Kamikadze. Grają: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang, Lars Ranthe, Maria Bonnevie, Helene Reingaard Neumann.