Urodziny Andrzeja Munka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =

Urodziny Andrzeja Munka

16 października Andrzej Munk, wybitny reżyser i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, kończyłby 100 lat. Renomę wpływowej osobowości w polskiej kinematografii zdobył przede wszystkim jako twórca tragikomicznych dzieł dokonujących rozrachunku z czasami II wojny światowej.
Filmy Munka, głęboko osadzone w polskiej kulturze, stanowiły polemikę z mitami heroicznymi naszego narodu, dlatego jego dzieła często były porównywane z prozą Witolda Gombrowicza. 

Z okazji jubileuszu Muzeum Kinematografii zaprasza na film „Człowiek na torze” i prezentację unikatowych obiektów poświęconych tej produckji, pochodzących ze zbiorów tego muzeum.

Andrzej Munk (ur. 16 października 1921 - zm. 20 września 1961) był reżyserem i jednym z przedstawicieli nurtu zwanego polską szkołą filmową (obok takich twórców jak Wajda, Kawalerowicz, Kutz czy Konwicki). W latach 1957-1961 wykładał również w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Wśród jego najbardziej znanych dzieł filmowych możemy wymienić takie tytuły, jak: „Błękitny krzyż”, „Człowiek na torze”, „Eroica”, „Pasażerka” czy „Zezowate szczęście”.


Bilety w cenie 15 zł
Obowiązują zapisy: rezerwacja@kinomuzeum.pl
tel. 42 203 24 50