Wspominamy Niemczyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Wspominamy Niemczyka

Klub Filmowy KLAPS w Łódzkim Domu Kultury zaprasza na pokaz filmu „Po sezonie” w reż. Janusza Majewskiego oraz wieczór wspomnień poświęcony Leonowi Niemczykowi. Gościem specjalnym spotkania będzie Zbigniew Buczkowski.
W sali kina Perspektywa ŁDK pokazany zostanie film Janusza Majewskiego z 2005 roku „Po sezonie” z Leonem NIemczykiem w roli głównej. Akcja tej komedii rozgrywa się w małym pensjonacie nad jeziorem na Mazurach. Pewnego zimowego dnia przyjeżdża tu tajemniczy starszy pan Leon. Właścicielka pensjonatu Rita, która zgodziła się przyjąć go, mimo że pensjonat jest nieczynny, rozpoznaje w nim kogoś, kogo znała przed laty. W pensjonacie poza Ritą i jej służącą Dasią, przebywa jeszcze młoda kobieta Emilia. Leon każdej z trzech kobiet jawi się jako ktoś inny: dla Rity jest staroświeckim bawidamkiem z bujną przeszłością, dla Dasi wdzięcznym odbiorcą jej seksapilu, dla Emilii zagadkowym czytelnikiem biblii, z którym łączy ją skrywana od lat tajemnica. Jednak prawdziwa tożsamość Leona będzie zaskoczeniem dla wszystkich kobiet. Grają: Leon Niemczyk, Magdalena Cielecka, Ewa Wiśniewska, Zbigniew Buczkowski, Małgorzata Socha.

Gościem specjalnym będzie Zbigniew Buczkowski, który wielokrotnie pracował z Leonem Niemczykiem. Spotkanie poprowadzi Mieczysław Kuźmicki.