Z estrady do filmu - z filmu do teledysku | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =

Z estrady do filmu - z filmu do teledysku

Trwa wystawa „Z estrady do filmu - z filmu do teledysku” prezentująca sylwetki wokalistek i wokalistów uzdolnionych aktorsko oraz umuzykalnionych aktorów. Na ekspozycji można zobaczyć filmy, płyty muzyczne, wydawnictwa nutowe, książki oraz czasopisma dotyczące utalentowanych zarówno aktorsko jak i muzycznie artystów.
Wokaliści i wokalistki to często osoby uzdolnione aktorsko, o czym mogliśmy się przekonać, oglądając ich na dużym i małym ekranie m.in. Hanka Ordonówna, Barbra Streisand, czy Elvis Presley. Natomiast w branży filmowej jest wielu umuzykalnionych aktorów, którzy zachwycili swym głosem na niejednej muzycznej scenie m.in. Marlene Dietrich, Mira Zimińska-Sygietyńska czy Patrick Swayze.

Wystawę przygotowaną przez Dział Zbiorów Audiowizualnych można oglądać do 28 marca w holu głównym Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Gdańska 100/102).
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.