Zbierają pamiątki filmu polskiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Zbierają pamiątki filmu polskiego

fot. materiały NCKF

Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi apeluje do filmowców o przekazanie w formie darowizny lub depozytu pamiątek, które staną się częścią wielkiej wystawy stałej poświęconej historii kina polskiego.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi pracuje nad nowocześnie zaprojektowaną, multimedialną i narracyjną wystawą o wszystkich kluczowych zjawiskach z historii rodzimego filmu. Będzie ona nie tylko wielką atrakcja kulturalną i turystyczną, ale przede wszystkim edukacyjną, pozwalając zapoznawać kolejne pokolenia Polaków z osiągnięciami naszej kinematografii.

– Pozyskane eksponaty będą stanowić bazę wystawy poświęconej historii kina polskiego. Wszelkiego rodzaju pamiątki, dokumenty, zdjęcia, rekwizyty, które zazwyczaj mają nieocenioną wartość emocjonalną, mogą także uzyskać – jakże ważną dla nas – wartość symboliczną i wystawienniczą – informuje Rafał Syska, współtwórca wystawy.

Do apelu dołączył się Olgierd Łukaszewicz, prezes zarządu głównego ZASP, który zachęca wszystkich, aby rozważyli możliwość przekazywania w formie darowizny lub depozytu, ważne pamiątki, które staną się podstawą wystawy i będą świadczyć teraz i w przyszłości  o naszych filmowych rolach i osiągnięciach.

Kontakt do twórców ekspozycji:
Piotr Kulesza, tel. 602-222-397, e-mail: p.kulesza@ec1lodz.pl
Rafał Syska, tel. 668-392-322, e-mail: r.syska@ec1lodz.pl

Kategoria

Film