| Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego

Kalendarium

Galeria Szklarnia w Szkole Filmowej zaprasza na wystawę prac Angeliki Markul. Pokaz inicjuje w galerii indywidualne spotkania z uznanymi artystami, których dorobek funkcjonuje w światowym obiegu sztuki.
do 15-07-2024

Beksiński w Pabianicach

W pabianickiej galerii Aflopa Art trwa wystawa malarstwa, grafiki, zdjęć i rzeźb Zdzisława Beksińskiego - ponad stu dzieł pochodzących z różnych okresów twórczości.
Siedziba ACD jest zlokalizowana w zabytkowym budynku szkoły fabrycznej, należącym do zespołu fabryczno-rezydencjonalno-mieszkalnego Karola Wilhelma Scheiblera na Księżym Młynie. Otwarcie 29 VI.
od 29-05-2021 godz 17:00

Premiera "Calineczki"

Na premierę spektaklu "Calineczka" wg Hansa Christiana Andersena zaprasza 29 V Teatr Lalek Arlekin. Nowa realizacja będzie baśnią o dorastaniu, o konieczności zauważenia przemian zachodzących w dzieciach, konieczności wsłuchiwania się w ich głos i oddawania im głosu.
Teatr Powszechny w Łodzi zaplanował na 22 V 2021 prapremierę spektaklu „Krystof”. Autorem sztuki i jej reżyserem jest Michał Siegoczyński. „Krystof” komiksowym kolażem cytatów z popkultury, inspiracji z życia i twórczości Krzysztofa Krawczyka.
od 19-03-2021 godz 18:15

Bajka Zjajka dla maluchów

„Bajka Zjajka” to spektakl, na który Teatr Pinokio zaprasza najmłodszych widzów (kategoria wiekowa: 2+) w towarzystwie dorosłych opiekunów, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom pierwsze doświadczenie teatralne. Sztuka jest zaskakująca jak jajko z niespodzianką.
Teatr Muzyczny zaprasza na musical „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego z udziałem Malwiny Kusior, Rafała Szatana, Olgi Szomańskiej czy Marcina Jajkiewicza. Premiera 27 III.
od 03-03-2021 godz 18:00

Książka o łódzkim przemyśle

Największe fabryki Łodzi i historie ich pracowników od PRL do transformacji - 3 III o godz. 18 odbędzie się premiera online książki "Wielki przemysł, wielka cisza. Łódzkie zakłady przemysłowe 1945-2000".
od 26-02-2021, 27-02-2021 godz 17:00, 28-02-2021 godz 17:00

Pamięci Pawła Królikowskiego

"Pawle, zagraj na bis" - to wydarzenie w Zduńskiej Woli, poświęcone pamięci Pawła Królikowskiego, aktora pochodzącego z tego miasta, który zmarł 27 lutego 2020 roku.
od 18-02-2021 godz 18:00

Bajeczne czwartki w Bełchatowie

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie wznawia cykl familijnych czwartków w Kinie Kultura. MCK zaprasza dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami i przyjaciółmi na seanse w każdy czwartek o godz. 18.
od 14-02-2021 godz 17:00

Premiera sceniczna "Kwiatu paproci"

„Kwiat paproci” to nowy spektakl familijny Teatru Pinokio w Łodzi w reżyserii Justyny Zar. Premiera online odbyła się 29 I, premierę sceniczną przewidziano na 14 II.
od 07-02-2021 godz 17:00

VI Nagroda im. Kotarbińskiego

Uniwersytet Łódzki organizuje VI galę wręczenia Nagrody im. prof. T. Kotarbińskiego za najlepszą książkę humanistyczną 2020 roku. Wydarzenie odbędzie się online w niedzielę 7 II o godz. 17.
Teatr Powszechny w Łodzi rusza z drugim sezonem internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”. W czwartek 4 II o 18 na YouTubie wyemituje pierwszy odcinek, który będzie dostępny bezpłatnie dla widzów w Polsce i na świecie.
Dom Literatury zaprasza na spotkanie online z poetką Anną Mochalską i poetą Tomaszem Fijałkowskim. Spotkanie będzie transmitowane na profilu Domu Literatury w Łodzi. Poprowadzi je nieoceniony Rafał Gawin. 
Parkour to zjawisko wykreowane we Francji około 25 lat temu o bogatym dorobku międzynarodowym oraz szerokim spektrum. Parkour, potocznie postrzegany jako miejski sport, właściwie jest sztuką pokonywania przestrzeni, a nawet filozofią życia. Ten oddolny ruch szybko stworzył rozległe środowisko i silnie oddziałuje społecznie. Jego miejsce w kulturze jest oczywiste, a jednak niedowartościowane. Rusza nowa inicjatywa Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, poświęcona właśnie parkourowi. 
Łódzka Organizacja Turystyczna zaprasza na spacer on-line "Obóz romski w getcie łódzkim". Spacer będzie miał formułę "na żywo". Transmisja będzie się odbywać z obszaru, który od listopada 1941 do stycznia 1942 roku zajmował tzw. obóz cygański. 
od 15-01-2021

Rusza videoblog NCKF

Rok 2021 rozpoczyna się dla Narodowego Centrum Kultury Filmowej nowym projektem – na platformie YouTube rusza videoblog NCKF Spot, regularny cykl filmowo-informacyjny, który zapowiada wszystko to, czym jest i docelowo będzie Narodowe Centrum Kultury Filmowej, przybliża ideę planowanych wystaw stałych i czasowych oraz stanie się pretekstem do rozmów o kinie.
od 21-01-2021 godz 18:00

Kolekcja MGSŁ online

W czwartek 21 I 2021 rusza nowy projekt online Miejskiej Galerii Sztuki (na Facebooku), który przybliży szerokiej publiczności prace malarskie ze zbiorów MGSŁ. Cykl nagrań „O kolekcji subiektywnie” pozwoli na przypomnienie wielu interesujących dzieł sztuki, zgłębienie ich historii oraz poznanie inspirujących autorów.
od 16-01-2021 godz 18:00

10 lat Centrum Dialogu

W 2021 roku łódzkie Centrum Dialogu świętuje 10 urodziny. Z tej okazji w Bibliotece Centrum Dialogu pojawi się nowa książka "Życie pełne barw" Anneette Libeskind Berkovits oraz powstanie instalacja inspirowana wierszem "Marzenie" Abramka Koplowicza.
Kojarzoną z Łodzią „Prząśniczkę” Stanisława Moniuszki w jazzową szatę ubrał gitarzysta i kompozytor Wojciech Lipiński. Utwór znalazł się na płycie „3po3”, a jej promocji towarzyszy teledysk nagrany na ulicach Łodzi - jego premiera odbędzie się 15 I w internecie.
Tradycyjnie w styczniu, w ramach Jaskulanów, Dom Literatury w Łodzi przypomina postać Zdzisława Jaskuły, nieodżałowanego poety z ulicy Wschodniej i reżysera, którego niestety nie ma już z nami.
Książka Anny Stryjewskiej "Zośka. Przepustka do szczęścia" (Wydawnictwo Szara Godzina) ukaże się 3 II 2021 roku. Autorka mieszka w Łodzi, a akcja jej powieści rozgrywa się w tym mieście. Książka jest oparta na rzeczywistych wydarzeniach z przełomu lat 60. i 70. XX wieku w Łodzi.
od 18-12-2020 godz 19:00

Premiera "Rodziny" w Powszechnym

W Teatrze Powszechnym ogólnopolska premiera "Rodziny" Antoniego Słonimskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata. Premiera 18 XII o godz. 19 online zakończy XXVI edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych organizowanego przez Teatr Powszechny.
od 12-12-2020 godz 17:00

Dramaty z Bośni i Hercegowiny

Z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Mieczysława Hertza w Łodzi przy wsparciu współwydawców: Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie i Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego MESS – Scena MESS w Sarajewie (Internacionalni teatarski festiwal MESS – Scena MESS) zostanie wydana publikacja pt. "Obudź mnie, gdy to się skończy. Wybór nowych dramatów z Bośni i Hercegowiny". Spotkanie na temat książki - 12 XII online.
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wirtualną wystawę "Rzeźba w miniaturze", której autorką jest Alicja Przydryga, wieloletni pracownik MCK, instruktor plastyk.
od 02-12-2020

Muzeum za jeden klik

Muzeum Sztuki zaprasza na warsztaty online dla dzieci - można się zapisywać indywidualnie i w grupach.
od 02-12-2020 godz 14:00

Nachmana Libeskinda życie pełne barw

Teatr Powszechny i Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zapraszają na premierę słuchowiska na podstawie fragmentów biografii Nachmana Libeskinda „Życie pełne barw”. Po raz pierwszy w Polsce będzie można usłyszeć obszerne fragmenty książki o tym niezwykłym człowieku. Przeczytają je aktorzy Powszechnego: Monika Kępka i Andrzej Jakubas. 
od 06-11-2020 godz 17:00

Ogrodowa według artystów

6 XI o godz. 17 w rotundzie galerii handlowej Manufaktury zostanie otwarta wystawa prac łódzkich artystów związanych z przemysłem włókienniczym. Każdy z 14 artystów zaprezentuje po dwie prace, jedną charakterystyczną dla ich obecnej twórczości, a drugą odnoszącą się do ich działalności projektowej na potrzeby dawnej fabryki przy Ogrodowej.
od 02-12-2020

Tkanina ponad granicami

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi we współpracy z międzynarodowymi instytucjami daje początek nowej inicjatywie - Textile Culture Net. To ukierunkowany na poszukiwanie nowych możliwości dla sztuki i kultury tkaniny roczny program realizowany w świecie cyfrowym ponad granicami.
od 17-10-2020

Ziemia (p)oddana

To tytuł nowej wystawy w Centralnym Muzeum Włókiennictwa, czynnej od 17 października. W role kuratorów i artystów wcielili się młodzi ludzie - tkanina artystyczna staje się medium przekazującym krzyk młodego pokolenia mieszkańców Ziemi.
od 02-10-2020

Centrum Kultury UŁ

Działalność rozpoczęła nowa jednostka Uniwersytetu Łódzkiego - Centrum Kultury UŁ, które mieści się w zespole willowym Oskara Zieglera przy ul. Skłodowskiej-Curie 11. Będzie tu miejsce na naukę, edukację i, oczywiście, kulturę.
Teatr Lalek Arlekin zaprasza na pierwszą w tym sezonie premierę, jedną z trzech planowanych tej jesieni, opartych na współczesnej literaturze dla dzieci i młodzieży. Na początek, 3 X - prapremiera „Wędrówki Nabu” na podstawie książki Jarosława Mikołajewskiego, w reżyserii Przemysława Jaszczaka.
1 października 2020 r. o godz. 13 w Łódzkiej Alei Gwiazd przy ul. Piotrkowskiej 63 zostaną odsłonięte gwiazdy Barbary Połomskiej i Michała Szewczyka, aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi. Ich dorobek artystyczny to ogromny rozdział historii polskiego teatru i filmu. Fundatorem gwiazd Barbary Połomskiej i Michała Szewczyka jest Teatr Powszechny. Odsłonięcie gwiazd nestorów Teatru Powszechnego odbywa się w ramach obchodów 75-lecia tego teatru.
od 02-10-2020, 03-10-2020, 04-10-2020

Muzeum Miasta Łodzi za złotówkę

W pierwszy weekend października (3-4 X w godz. 11-19) można będzie kupić bilet do Muzeum Miasta Łodzi za 1 zł, by obejrzeć odnowione wnętrza pałacu Poznańskiego po wielkim remoncie. Od 2 X 2020 r. czynna jest też nowa wystawa stała "Łódź w Europie. Europa w Łodzi. Ziemia Obiecana wczoraj i dziś", zorganizowana z okazji 45-lecia Muzeum oraz obchodów 200. rocznicy nadania Łodzi tytułu miasta przemysłowego.
od 02-10-2020 godz 19:15

Premiera "Akompaniatora"

W Teatrze Małym premiera - komedia "Akompaniator" Anny Burzyńskiej. Do pracy nad spektaklem zaproszono primadonnę Teatru Wielkiego w Łodzi Agnieszkę Makówkę (mezzosopran) i Witolda Łuczyńskiego. To debiut Agnieszki Makówki na scenie dramatycznej.
05-09-2020 godz 13:00, 06-09-2020 godz 13:00, od 08-09-2020

Wystawa w Zatoce Sportu

Muzeum Sportu i Turystyki – Oddział Muzeum Miasta Łodzi znów się otwiera. Od 8 IX można zwiedzać stałą wystawę „Muzeum Sportu. Szybciej, Wyżej, Mocniej” prezentowaną w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu", poświęconą historii łódzkiego sportu oraz osobom, które ją tworzyły. W weekend poprzedzający otwarcie odbędą się wydarzenia w ramach nagradzania łodzian za wysoką frekwencję podczas wyborów prezydenckich (atrakcje przewidziano wtedy również w innych instytucjach). Oprócz zwiedzania wystawy za złotówkę, będzie możliwość wzięcia udziału w oprowadzaniach po ekspozycji 5 i 6 IX o godz. 13).
od 03-09-2020 godz 16:30

Komiksy o Morycu

„Moryc Goldszmidt” – wystawa komiksów w bibliotece. Wernisaż 3 IX o godz. 16.30. Moryc Goldszmidt jest fikcyjnym bohaterem komiksów narysowanych przez Michała Arkusińskiego do scenariusza Macieja Cholewińskiego. Na wystawie będzie można zobaczyć przygody żydowskiego chłopca umieszczone w scenerii przedwojennej Łodzi.
od 13-09-2020 godz 18:00, 13-09-2020 godz 19:30

Wirtualna Wytwórnia Jazzu

Klub Wytwórnia ruszył z kolejnymi koncertami jazzowymi. W ramach projektu "Kultura w sieci" łącznie pojawi się sześć polskich zespołów. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane online na profilu Wytwórni na Facebooku.
Agata Gwizdała z Radia Łódź realizuje cykl 10 podcastów z okazji 75-lecia Łodzi filmowej. Jest już na półmetku, w piątek 31 lipca premiera 6. odcinka.
od 01-08-2020

Kulturalna fotomozaika

Łódź to miasto pełne kulturalnego fermentu, tego na żywo i tego w Internecie. O bogactwie i różnorodności tych wydarzeń opowie projekt „Łódzka fotomozaika kultury”, stworzony przez LOWEEVENTS. Organizatorzy zapraszają do udziału w internetowej zabawie wszystkich łodzian. Start 1 sierpnia.
od 02-08-2020, 04-08-2020 godz 19:30, 05-08-2020 godz 19:30, 06-08-2020 godz 19:30, 07-08-2020 godz 19:30

Międzynarodowe kursy pianistyczne

BISMA Bacewicz International Summer Music Academy to międzynarodowe pianistyczne kursy mistrzowskie, które rozpoczną się 2 VIII w łódzkiej Akademii Muzycznej. Weźmie w nich udział 25 pianistów z całego świata. Kursy poprowadzą wybitni pedagodzy Michel Béroff i Claudio Martinez Mehner oraz artyści młodego pokolenia Piotr Sałajczyk i Ilya Maximov.
od 01-08-2020 godz 16:00, od 02-08-2020 godz 16:00

Forum Młodej Literatury

Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi organizują w najbliższy weekend 1-2 VIII plener literacki "Forum Młodej Literatury. Piękna przed czterdziestką". Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Książki Artystycznej.
od 12-06-2020 godz 18:00

entele.pentele

12 VI na facebookowym profilu Muzeum Sztuki o g. 18.00 odbędzie się premiera wirtualnego projektu Entele.pentele, który jest efektem kolejnej edycji warsztatów organizowanych przez Muzeum Sztuki i łódzką Akademię Sztuk Pięknych.
od 10-06-2020

Kalendarz Virako 20/21

Wkrótce pojawi się najnowsze wydanie unikatowego wydawnictwa, które Virako zainicjowało w 2009 roku. Kalendarz Virako wyróżnia się walorami artystycznymi, estetycznymi i limitowanym, bardzo niskim nakładem. Gwarancją powodzenia tego przedsięwzięcia są jednak głównie wybitni twórcy. W dotychczasowych edycjach kalendarza z Virako współpracowali: Joanna Pawłowska, Filip Maranda, Janusz Kaniewski, Chris Niedenthal, Jodi Bieber, Ryszard Horowitz, Andrzej Pągowski, Arkadiusz Branicki i Izabela Urbaniak. W tym roku dołączył jeden z najlepszych polskich fotografów mody Sebastian Ćwik.
od 18-05-2020

100 lat JP II

18 maja przypada 100-lecie urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II. Specjalna mapka przypomni, że w Łodzi jest kilkanaście miejsc związanych
z pontyfikatem papieża Polaka, gdzie mieszkańcy mogą oddać cześć jego pamięci.
od 16-05-2020 godz 18:00

Noc Muzeów w komputerze

Tegoroczna Noc Muzeów będzie inna od poprzednich - w całości odbędzie się w internecie. Na noc z 16 na 17 maja łódzkie i regionalne instytucje przygotowują sporo atrakcji. Na profilach facebookowych można będzie np. obejrzeć świeżo wyremontowane wnętrza pałacu Poznańskiego, pomieszczenia pałacu Steinertów czy nie prezentowane dotąd zbiory Narodowego Centrum Kultury Filmowej.
od 08-03-2020 godz 16:00

Buduar pani domu

W Dzień Kobiet Muzeum Miasta Łodzi otworzy nową stałą wystawę "Między salonem a sypialnią. Buduar pani domu".
od 28-02-2020 godz 18:00

Tyle piękna w Łodzi

Ukazała się książka "Tyle piękna. O łódzkiej rzeźbie w przestrzeni miejskiej", która jest efektem współpracy z Wydziałem Kultury UMŁ (grant) i wynikiem projektu o tym samym tytule. W publikacji znajduje się wstęp Marii Nowakowskiej (łódzki detal) poświęcony historii łódzkiej rzeźby czy też historii rzeźby w Łodzi, a całość wzbogaciły zdjęcia autorstwa Anny Zagrodzkiej oraz kolaże, również Anny Zagrodzkiej i Joanny Szumacher-Strzemiecznej.
od 15-02-2020 godz 18:00

90 lat Neugebauera

W sobotę 15 II o godz. 18 w Filharmonii Łódzkiej (foyer na 2. piętrze) zostanie otwarta wystawa fotografii znanego portrecisty i fotografa teatralnego Jerzego Neugebauera, organizowana z okazji 90. urodzin artysty i 105. urodzin Filharmonii Łódzkiej.
Małe kino Łódzkiego Domu Kultury (po pięcioletnim okresie ajencji) wraca w nowej formule. Będzie pokazywać filmy artystyczne i współpracować z Wytwórnią Filmów Oświatowych. Otwarcie 29 lutego. Gościem specjalnym będzie Jan Jakub Kolski, który odbierze Złoty Medal Gloria Artis.
od 22-11-2019 godz 18:00

Wylęgarnia

Galeria Szklarnia czuła na szczerą, niewykalkulowaną sztukę zaprasza na wystawę nieznanych szerszej publiczności rysunków Mateusza Wosia pt. "Wylęgarnia". Otwarcie 22 XI o godz. 18.
od 23-08-2019 godz 19:00

ja, bóg - metafizyka Grotowskiego

Nikt jeszcze nie badał tekstów i prac Grotowskiego pod tym kątem, a przecież w całej jego twórczości odnaleźć można ślady metafizycznych poszukiwań artysty i człowieka – mówią twórcy spektaklu „ja, bóg”. Ta kameralna opowieść, zbudowana wokół pytań o duchowość i relację człowieka z absolutem rozpocznie tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Rretroperspektywy. Premiera 23 VIII na Scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.
od 08-09-2018 godz 17:00

Nie całkiem realizm

– Z Radomskiem łączy mnie cała młodość. Tu chodziłam do Miejskiego Domu Kultury na zajęcia Klubu Plastyka, które prowadził Piotr Pawłowski. Odkąd sięgam pamięcią, moim ulubionym zajęciem było lepienie w plastelinie i glinie – mówi rzeźbiarka Iwona Łyś-Dobradin. Jej prace można oglądać we wrześniu w Galerii MDK w Radomsku.
od 01-09-2018 godz 12:00

Chrońmy pszczoły!

Teatr Chorea zaprasza 1 IX na premierę spektaklu dla dzieci i dorosłych, pt. "Rój. Sekretne życie społeczne".
od 14-06-2018 godz 17:00

Orientalia - nowa wystawa stała

"Po chińsku lub po japońsku... - orientalia rodziny Poznańskich" - nowa wystawa stała w Muzeum Miasta Łodzi. Otwarcie 14 VI o godz. 17. Wernisaż uświetni recital znakomitego duetu - Kamili Wójcickiej, grającej na chińskich skrzypcach „erhu” oraz Tomasza Maciaszczyka, który będzie akompaniował przy fortepianie.
od 14-04-2018 godz 16:00

2. Międzynarodowe Biennale Grafiki

Muzeum Fabryki zaprasza na 2. Międzynarodowe Biennale Grafiki. Wernisaż wystawy odbędzie się w Art_Inkubatorze 14 IV o godz. 16.
od 18-04-2018 godz 09:00, od 19-04-2018 godz 08:00

+/- kultura

W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. w Wieluniu odbędzie się kolejna edycja Forum Instytucji Kultury Województwa Łódzkiego +/- kultura. Podczas wiosennej edycji Forum, przygotowanej przez Łódzki Dom Kultury i Wieluński Dom Kultury, uczestnicy porozmawiają o strategii komunikacji i wizerunku instytucji kultury w sieci, a także o możliwych źródłach pozyskiwania funduszy na działalność.
od 06-04-2018

Prapremiera "Otchłani"

Jesteś sobą czy swoim cieniem? Teatr im. Jaracza zaprasza na polską prapremierę "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Autorką kostiumów jest Magdalena Moskwa!
od 27-03-2018 godz 18:00

Sfingowany kosmos i trochę buntu

Niewiele prac mogło zachwycić w tegorocznym Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych dla swoich studentów. To była jedna z przyczyn pojawienia się apelu fundatorów nagród, by w przyszłości konkurs przeformatować: zaprosić do udziału uczelnie artystyczne z całej Polski, co podniosłoby prestiż wydarzenia i promowało Łódź.
od 16-03-2018 godz 19:15

Hannah Arendt: Ucieczka

Prapremiera Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka.
od 08-03-2018 godz 18:00

Na zagęszczenie świata - Prozac

Niezwykły duet: Piotr Rogucki - lider zespołu Coma i Tomasz Bocheński - profesor Uniwersytetu Łódzkiego w ramach Klubu Prozac będzie rozmawiał z różnymi gośćmi o literaturze. Będą to „męskie rozmowy w gronie niekoniecznie męskim”. Pierwsza – już 8 marca o godz. 18.
od 13-02-2018 godz 17:00

Przy stole Poznańskich

„Przy wspólnym stole. W jadalni rodziny Poznańskich” - nowa wystawa stała w Muzeum Miasta Łodzi. Otwarcie 13 II o godz. 17. Wystawa prezentuje styl życia i kulturę materialną łódzkiej burżuazji początku XX wieku na przykładzie rodziny Poznańskich.
od 20-12-2017 godz 14:30

Kultura dostępna w Łódzkiem

Łódzki Dom Kultury jest znany w województwie łódzkim z działań edukacyjnych propagujących kulturę na najwyższym poziomie. W tym roku z powodzeniem wystartował z projektem „Łódzkie pełne kultury”, w którym wzięło udział ponad 450 osób (300 uczniów i 150 nauczycieli).
od 07-01-2018 godz 10:00

Otwarcie Centrum Nauki i Techniki!

Działalność CNiT w EC1 zostanie zainaugurowana 7 I 2018 roku. Goście są oczekiwani od godz.10, o 10.15 zaplanowano symboliczne włączenie "elektrowni". Można będzie zwiedzać trzy ścieżki edukacyjne: zapoznać się z fazami działania elektrowni, obejrzeć odległe zakątki kosmosu czy "polecieć" na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
od 10-10-2017 godz 17:30

Kamienica w muzeum

O wielokulturowej Łodzi opowiada stała wystawa „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”, otwarta 10 X 2017 r. w Muzeum Miasta Łodzi (pod patronatem „Kalejdoskopu”). Na jej potrzeby zaadaptowano podziemia Pałacu Poznańskich.
od 01-09-2017 godz 17:00

W 10 lat dookoła regionu

Plener malarski „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej” ma już 10 lat. Wielki jubileusz z wystawami i koncertem odbędzie się 1 września w Łódzkim Domu Kultury. 
od 07-05-2017

Urodziny Reymonta

W maju rusza w Łodzi i województwie projekt związany ze 150. rocznicą urodzin pisarza Władysława Reymonta. Na łodzian mieszkańców czeka wiele atrakcji.