Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
– Tłumacz tworzy literaturę w równym stopniu co pisarz. Na razie roboty nie zabiorą nam pracy – mówi MACIEJ ŚWIERKOCKI, łodzianin, pierwszy Polak zasiadający w jury międzynarodowej nagrody Impac. 
Wiersze Marii Duszki są jak drzazgi. Co prawda w swojej znakomitej większości odznaczają się niewielkimi rozmiarami, ale wbijają się we wrażliwe ciało czytelnika i jątrzą jego myśli, pobudzają mięśnie (pod)świadomości i w pięknej konsekwencji zostają, są, ssą.
Kolejny tekst Elżbiety Grzesiak - tym razem o roślinach, zwierzętach, nieśmiertelnej duszy i wierszach.

Publikujemy pierwszą część zapisu debaty "Prawda literatury - literatura prawdy", w której wzięli udział Kacper Bartczak i Przemysław Dakowicz, poeci i literaturoznawcy z UŁ. Dyskusję, która odbyła się 20 stycznia 2017 roku w Łódzkim Domu Kultury, prowadził Piotr Grobliński.

Publikujemy recenzję autorstwa Natalii Jóźwiak. Tekst o tomiku Arlety Cłapy Kursywą po niebie powstał w ramach warsztatów literackich w ŁDK.

Już po raz 47 rozegrano Turniej Jednego Wiersza "O puchar wina" im. Jerzego Jarmołowskiego. Po raz czwarty poetów gościł Ośrodek Kultury Górna.

To lekcja historii Polski czy nauczka na przyszłość? Przyczynek do aktualnej dyskusji o niezależności mediów, monopolu na informacje i propagandzie? Przypomnienie, na czym polega manipulowanie społeczeństwem? Tym mogłaby być ta książka.
RECENZJA. Witajcie w dzisiaj! – można by zawołać, czytając „Pański płaszcz”, najnowszy zbiór wierszy tomaszowskiego poety Krzysztofa Kleszcza.

20 stycznia odbyła się w Łódzkim Domu Kultury debata zatytułowana Prawda literatury - literatura prawdy, która była jednocześnie epilogiem festiwalu Puls Literatury i kolejna odsłona cyklu "on/off kultura".

W 2016 r. ukazały się dwie książki o tematyce regionalnej. Andrzej Sznajder jest autorem jednej z nich i współautorem drugiej. To „Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli” oraz „Karsznice – od powozu do elektrowozu” (z Ryszardem Janem Łęskim).