
Nakładem Bałuckiego Ośrodka Kultury "Rondo" ukazał się arkusz poetycki łodzianina Dariusza Staniszewskiego zatytułowany Mimochłodem.

Jolanta Fiszbak podejmuje dialog z utartymi wyobrażeniami o Łodzi i jej dziejach w pracy Mity "ziemi obiecanej" w regionalnej literaturze Łodzi.
Między grą wyobraźni, fikcją a historią, opublkowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Małe Kamienice Łodzi dla Tuwima, czyli ozdobienie starych skrzynek energetycznych wizerunkami łódzkich kamienic, w których mieszkał Julian Tuwim, to akcja w ramach projektu Małe Kamienice Łodzi, która wpisuje się jednocześnie w obchody Roku Tuwima.

Publikujemy opowiadanie Magdaleny Mordel, którym autorka wygrała w zeszłym roku konkurs literacki organizowany przez Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach z okazji
20-lecia tygodnika BIS. Zachęcamy do przysyłania literackich portretów miejscowości, w których żyjecie.

Rok 2013 jest rokiem Tuwima. Na szczęście zostało jeszcze tylko pięć i pół miesiąca. Oby dotrwać do sylwestra i nie dać się przejechać przez jedną z mnożących się jak króliki lokomotyw.

7 lipca na antenie Radia Łódź odbyła się promocja tomu Czy warto głos podnosić z gniewem? 15 książka z Serii Poetyckiej Radia Łódź jest pokonkursową prezentacją najlepszych wierszy nadesłanych na konkurs poetycki ogłoszony w 50. rocznicę śmierci Władysława Broniewskiego.

Łódzki poeta Przemysław Dakowicz opublikował w sopockiej Bibliotece "Toposu" tom Teoria wiersza polskiego. Prezentujemy rozmowę, w której autor przybliża swoje nowe wiersze.

29 czerwca rozstrzygnięto Konkurs Poetycki "Moje Świata Widzenie" im. Zbigniewa Dominiaka. Jury zdecydowało się nie przyznawać głównej nagrody. Laureatami drugiego miejsca zostali Agata Ludwikowska i Grzegorz Ryczywolski.