Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Kolejny tekst Elżbiety Grzesiak - tym razem o roślinach, zwierzętach, nieśmiertelnej duszy i wierszach.

Publikujemy pierwszą część zapisu debaty "Prawda literatury - literatura prawdy", w której wzięli udział Kacper Bartczak i Przemysław Dakowicz, poeci i literaturoznawcy z UŁ. Dyskusję, która odbyła się 20 stycznia 2017 roku w Łódzkim Domu Kultury, prowadził Piotr Grobliński.

Publikujemy recenzję autorstwa Natalii Jóźwiak. Tekst o tomiku Arlety Cłapy Kursywą po niebie powstał w ramach warsztatów literackich w ŁDK.

Już po raz 47 rozegrano Turniej Jednego Wiersza "O puchar wina" im. Jerzego Jarmołowskiego. Po raz czwarty poetów gościł Ośrodek Kultury Górna.

To lekcja historii Polski czy nauczka na przyszłość? Przyczynek do aktualnej dyskusji o niezależności mediów, monopolu na informacje i propagandzie? Przypomnienie, na czym polega manipulowanie społeczeństwem? Tym mogłaby być ta książka.
RECENZJA. Witajcie w dzisiaj! – można by zawołać, czytając „Pański płaszcz”, najnowszy zbiór wierszy tomaszowskiego poety Krzysztofa Kleszcza.

20 stycznia odbyła się w Łódzkim Domu Kultury debata zatytułowana Prawda literatury - literatura prawdy, która była jednocześnie epilogiem festiwalu Puls Literatury i kolejna odsłona cyklu "on/off kultura".

W 2016 r. ukazały się dwie książki o tematyce regionalnej. Andrzej Sznajder jest autorem jednej z nich i współautorem drugiej. To „Sekrety Sieradza i Zduńskiej Woli” oraz „Karsznice – od powozu do elektrowozu” (z Ryszardem Janem Łęskim).
W serii Co gryzie płeć piękną prezentujemy kolejny felieton Elżbiety Grzesiak.
Tamte, nie te ostatnie, a te sprzed lat. Słońce, jeżyny zbierane do kubka, zapach łąki, znajoma wieś, dziecięce, niekoniecznie najmądrzejsze zabawy – tak, bliskimi niemal wszystkim obrazami, zaczyna się debiutancki tom wierszy sieradzanki Arlety Cłapy.