Artur Rubinstein w prasie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Artur Rubinstein w prasie

Artur Rubinstein nazywany jest mistrzem, wirtuozem, a nawet "tytanem fortepianu". Z okazji 135. rocznicy urodzin (przypadała 28 I) wybitnego pianisty urodzonego w Łodzi, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego zaprasza do oglądania wystaw online. 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w ofercie ma bogaty zbiór prasy, zawierający artykuły, które pozwalają prześledzić szczególne momenty z życia Artura Rubinsteina, kiedy to  gościł w rodzinnym mieście. Łodzianie mieli wówczas okazję usłyszeć jego wyjątkowe interpretacje utworów na fortepian, w których perfekcja warsztatu łączyła się z pasją gry oraz twórczym indywidualizmem w sposobie odczytania muzyki. Dziennikarze rozpisywali się wówczas o jego niebywałym talencie, pojawiały się liczne anonse, pochlebne recenzje z koncertów oraz wywiady z artystą.

Wystawę „Niezwykłe koncerty Artura Rubinsteina w Łodzi w latach 1902-1975 na łamach prasy łódzkiej” można obejrzeć tu: 

http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-rubinstein/

Natomiast zbiory „Łódź Artura Rubinsteina” tutaj: http://www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-rubinstein/wystawa2.php

Wystawy prezentują artykuły poświęcone Arturowi Rubinsteinowi, wybrane z: "Dziennika Łódzkiego", "Odgłosów", "Rozwoju", "Ilustrowanej Republiki", "Nowego Kurjera Łódzkiego" oraz "Nowej Gazety Łódzkiej". Zbiory te pochodzą z Biblioteki Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej i są dostępne pod linkiem:  https://bc.wbp.lodz.pl/dlibra


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kategoria

Literatura

Adres

Łódź, ul. Gdańska 100/102

Kontakt

tel. 42 637 30 90