Czy w świecie Szerni zapanuje wieczny pokój? | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 1 =

Czy w świecie Szerni zapanuje wieczny pokój?

Feliks W. Kres to pseudonim łódzkiego pisarza fantasy. Debiutował w 1983 r. opowiadaniem „Mag”, nadesłanym na konkurs miesięcznika „Fantastyka”.
Od tego czasu opublikował kilkadziesiąt opowiadań oraz trzynaście książek. Dzięki współpracy z wydawnictwem Fabryka Słów prezentujemy fragment najnowszej powieści Kresa - "Pani Dobrego Znaku - Wieczny Pokój". Książka jest piątym tomem cyklu "Księga całości".
Czytelnicy cenią Kresa przede wszystkim za opowiadania i powieści o Szererze. Zanim jednak doczekali się ukończenia "Księgi Całości", autor w 2010 r. ogłosił, że zawiesza działalność na czas nieokreślony. Był to długi urlop, niemniej właśnie się skończył i w roku 2021 autor powrócił, by wreszcie ukończyć cykl.

Autorowi sam o sobie mówi, że jest porządnym rzemieślniczym majstrem i tak też podchodzi do swojej twórczości: „byłem uczniem, potem czeladnikiem, teraz, po dwudziestu latach, mam już własny warsztacik. Gdybym był krawcem, to na ścianie domu wisiałby szyld o treści: "Krawiectwo lekkie. Mistrz Feliks W. Kres".

Pisarz został wielokrotnie doceniony przez krytyków i czytelników, zdobywając szereg nagród, w tym Nagrodę im. Janusza A. Zajdla dla Najlepszej Powieści Roku za powieść "Król Bezmiarów" w 1992 r. 

Powieść "Pani Dobrego Znaku - Wieczny Pokój" wydawca zapowiada następująco: "Szerń - wisząca nad światem Potęga zdolna obdarzyć inteligencją dowolny gatunek i zamienić w strzaskany grobowiec największe góry. Albo ożywić marzenie. Każdy kraj ma swoje legendy. Serce Dartanu bije dla tych o rycerskiej chwale. Ile w tej chwale pozostało honoru, przekona się Ezena - wyzwolona niewolnica postawiona przez umierającego księcia na czele największego majątku Cesarstwa. W krainie rządzonej przez mężczyzn, kobieta sięgnie po władzę. Bez sprzymierzeńców, bez przyjaciół, mając po swojej stronie tylko najdroższą niewolnicę królestwa i bezgraniczną wiarę zmarłego. W walce o Sey Aye nie będzie litości, miłosierdzia ani godności. Ale będą o niej śpiewać pieśni."

materiały prasowe

Kategoria

Literatura

Do pobrania