Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają

Dyskusyjne Kluby Książki działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego zapraszają na spotkanie autorskie online. Tym razem zaproszono Martę Orzeszynę, Maxa Czornyja, Joannę Jagiełlo oraz Mariusza Urbanka.
Spotkanie z Martą Orzeszyną – pisarką, znawczynią literatury i kultury francuskiej, autorką książek m. in.: "Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów", "Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa. Ekscentryk. Milioner. Artysta", "Gra o miłość" oraz "Paryż - miasto sztuki i miłości w czasach belle époque". Współautorkę ostatniej z pozycji jest Małgorzata Gutowska-Adamczyk.

Wydarzenie odbędzie się 21 IX 2021 roku o godz. 14.00. Poprowadzi je Katarzyna Pietrych, moderatorka DKK przy MBP w Sieradzu Filia Biblioteczna nr 1. Link do wydarzenia: https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-marta-orzeszyna

Internetowe spotkanie z Maxem Czornyjem – twórcą thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle oraz cyklu o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie, autorem powieści obyczajowych oraz historycznych oraz powieści i opowiadań opartych na autentycznych zbrodniach.
Spotkanie odbędzie się 23 IX 2021 roku o godz. 14., a poprowadzi je poprowadzi Agata Deszyńska-Susik, moderatorka DKK działającego przy Bibliotece Miejskiej w Łodzi Filia Biblioteczna nr 61. Link do wydarzenia:  https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-maxem-czorny

Spotkanie dla dzieci z Joanną Jagiełło – pisarką, wielokrotnie nagradzaną m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i przez Polską Sekcję IBBY, autorką książek dla dzieci i młodzieży m. in.: "Kawa z kardamonem", "Tiramisu z truskawkami", "Babula Babalunga" i "Bramkarze. Samotnicy, akrobaci, dyrygenci".

Z autorką będzie można porozmawiać 24 IX 2021 roku o godz. 10.00. Prowadzącą będzie Beata Waniek, moderatorka DKK działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy Sokolniki. Link do wydarzenia: https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-joanna-jagiello

Wirtualna rozmowa z Mariuszem Urbankiem – pisarzem i publicystą, autorem bestsellerowych książek: "Tuwim. Wylękniony bluźnierca", "Broniewski. Miłość, wódka, polityka", "Brzechwa nie dla dzieci", "Zły Tyrmand" oraz "Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie". Spotkanie odbędzie się 28 IX 2021 roku o godz. 14. Prowadząca to Marta Binek, moderatorka DKK działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Strzelcach Wielkich.
Link do wydarzenia: https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-mariuszem-urbankiem

Wszystkie spotkania będą tłumaczone na Polski Język Migowy. Rozmowy odbywają się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkań są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego.
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.