Ferie z biblioteką | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =

Ferie z biblioteką

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza grupy zorganizowane do skorzystania podczas ferii zimowych ze swojej oferty. Wśród propozycji są gry na smartfony oraz spotkania literackie.
Gra na smartfony „Uwolnij Klementynę” będzie się odbywać w parku im. ks. J. Poniatowskiego w Łodzi. Uczestnicy, przemierzając park, będą mogli poznać ciekawostki literackie. Termin oraz godzina przeprowadzenia gry są do uzgodnienia. Gra skierowana jest do dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej. Udział w grze jest bezpłatny.

Opis gry:
„Uwolnij Klementynę” to gra na smartfony, dzięki której będzie można przenieść się do świata fantasy i ruszyć na ratunek tajemniczej kobiecie. Ale czy na pewno Klementyna jest kobietą? Odpowiedź na to pytanie poznają wszyscy, którzy odważą się zanurzyć w tym wyimaginowanym świecie i podążyć wraz z bohaterami w podróż. Po drodze czekać będzie graczy wiele wyzwań i trudnych decyzji.

Gra powstała na podstawie książki Kazimierza Szymeczki „Czworo i kości” (Wydawnictwo Literatura). Została stworzona przez młodzież z XX Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Łodzi, Bibliotekarzy WBP w Łodzi oraz edukatora z Good Games Arkadiusza Łapkę. Gra powstała w ramach projektu „Zagraj w literaturę” dofinansowanego przez MKiDN.

Druga propozycja bibliotekarzy to literacki poranek „Jaśnie Pan Kern”. Wydarzenie będzie okazją do wspólnej zabawy przy wierszach Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci usłyszą wiersze poety, zobaczą adaptacje jego bajek oraz wystawę „Proszę dzieci, Kern zaprasza... do zdjęcia” prezentującą najlepsze przebranie za postać z utworów Ludwika Jerzego Kerna. Poranek skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów początkowych klas szkół podstawowych. Termin oraz godzina przeprowadzenia Literackiego poranku są do uzgodnienia. Udział jest bezpłatny.

Więcej o ofercie przeczytać można na stronie https://www.wbp.lodz.pl/home/277-wybrane-nowoci/3225-2022-02-09-09-10-47.html

Kontakt, pod którym można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące ferii: promocja@wbp.lodz.pl / 42 663 03 38 oraz dmas@wbp.lodz.pl / 42 663 03 53 (godz. 8-15.30).

materiały prasowe


Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kategoria

Literatura

Adres

Łódź, ul. Gdańska 100/102

Kontakt

tel. 42 637 30 90

Do pobrania

regulamin gry (Pobrań: 24)