Forma czy treść? | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 8 =

Forma czy treść?

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz oraz Sieradzkie Centrum Kultury zapraszają 26 i 27 V na Ogólnopolski Festiwal „Noc Poezji i Muzyki”.
Gośćmi festiwalu będą Wojciech Kass, Marek Zagańczyk, Zbigniew Fałtynowicz i Jacek Frąckiewicz. To z nimi uczestnicy festiwalu będą szukać odpowiedzi na pytanie przyświecające tegorocznej edycji festiwalu – co było pierwsze, co jest ważniejsze – forma czy treść.
Co sprawia, że książka jest atrakcyjna dla czytelnika? Będzie dużo poezji za sprawą wybitnego poety Wojciecha Kassa, który zaprezentuje wiersze z najnowszej książki „Otwarte na klucz”. Będzie też proza najwyższej próby, której autor – Marek Zagańczyk opowie o dyscyplinie, jaką na pisarza nakłada krótka forma prozatorska na przykład dziennik, esej, opowiadanie.

O plastycznej stronie książki opowie artysta Jacek Frąckiewicz, a Zbigniew Fałtynowicz zdradzi tajniki pracy redaktora i wydawcy.
Noc Poezji i Muzyki, więc i muzyki nie zabraknie. W piątek wystąpi znany łódzki bard, autor tekstów i muzyki Ryszard Krauze. W sobotę na sieradzkim Rynku zaśpiewa Kuba Michalski, który komponuje muzykę do wierszy największych polskich poetów. Również w sobotę na spacer po Sieradzu zabierze Wiesława Sujecka, przewodniczka PTTK i wielka miłośniczka grodu nad Wartą.

Poeci, już od 16 roku życia zmierzą się w Turnieju Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego.