Gdzie oni są? - gra miejska | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Gdzie oni są? - gra miejska

 "Wejdź do gry, wciel się w postać reportera i znajdź informacje na temat sławnych łodzian" - tak Biblioteka Miejska zaprasza do udziału w Grze Miejskiej "Gdzie oni są?" która właśnie została uruchomiona. Udział można wziąć zarówno w realu, jak i  online.
Dzięki grze, stworzonej przez bibliotekarzy, we współpracy z Tropicielem, będzie okazja sprawdzić, co wiemy o Łodzi i jej mieszkańcach. Wyzwaniem jest odnalezienie 21 lokalizacji szybciej niż inni i prawidłowe wykonanie zadań, które tam czekają. Dodatkowo można powalczyć o nagrody ufundowane przez partnerów Biblioteki: 

Teatr Lalek ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi

Teatr PINOKIO w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego

Księgarnia Ossolineum

Gra dostępna jest za pośrednictwem aplikacji na smartfony - Tropiciel. Rozgrywka potrwa do 10 kwietnia 2021 roku, aby wziąć w niej udział wystarczy kliknąć w poniższy link:  https://play.geotropiciel.pl/trasa/biblioteki-lodz

Jeśli na telefonie nie ma jeszcze zainstalowanej aplikacji Tropiciel, link przekieruje Cię do odpowiedniego miejsca, które umożliwi pobranie aplikacji, a po instalacji uruchomi grę. Jeżeli w telefonie masz już zainstalowaną aplikację Tropiciel, nic prostszego - link automatycznie otworzy grę.

Więcej szczegółów odnośnie udziału i nagród znajdziesz TUTAJ 

Gra powstała w trakcie warsztatów "Gamifikowanie wydarzeń kulturalnych i literatury pięknej na smartfonach – praktyczne sposoby przyciągnięcia do biblioteki młodych mieszkańców" zorganizowanych w ramach projektu Bibliotekarz kompetentny animator życia społeczno-kulturalnego, dofinansowanego kwotą 28 tys. z programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

mat. prasowe
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.