Konkurs Różewicza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =

Konkurs Różewicza

W jubileuszowym X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im.Janusza Różewicza może wziąć udział każdy poeta przed debiutem. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu 5 wierszy własnego autorstwa, które nie były nigdy publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, stronach internetowych, e-bookach ani nagradzane w innych konkursach.
Tematyka utworów jest dowolna. Nagrodą główną w konkursie, którego pierwszy etap trwa do 1 sierpnia 2018 r. jest druk nagrodzonych utworów w formie tomiku poetyckiego. Ogłoszenie laureata nastąpi w październiku 2018 r. podczas Różewicz Open Festiwal.

Organizator
Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do poetów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskim tomu wierszy, wydanego drukiem bądź w formie elektronicznej.

Konkurs jest dwuetapowy

• Etap I
W pierwszym etapie każdy uczestnik przesyła na adres Organizatora zestaw 5 wierszy, które nie były dotychczas publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, na stronach internetowych, e-bookach, ani nagradzane w innych konkursach. Tematyka utworów może być dowolna.

Wiersze wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie). Regulamin można pobrać tutaj.

• Etap II
Jury wybierze 5-7 najlepszych zestawów. Każdy z nominowanych autorów będzie zobowiązany przesłać do 14 września 2018 r. zestaw wierszy, składający się na projekt książki (maksymalnie 50 utworów).

Prace będą oceniane przez jury w składzie: Bohdan Zadura (poeta, krytyk literacki, redaktor naczelny czasopisma „Twórczość”), Ireneusz Kaczmarczyk (poeta, krytyk, publicysta, wykładowca akademicki) i Dorota Koman (poetka, autorka radiowych i telewizyjnych audycji o książkach).

Nagroda
Wiersze zwycięzcy konkursu zostaną wydane w formie tomiku poetyckiego w nakładzie 1000 egz.

Regulamin konkursu: http://www.mdkradomsko.pl/news/x-ogolnopolski-konkurs-poetycki-im-janusza-rozewicza