Konkurs z Mickiewicza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 4 =

Konkurs z Mickiewicza

Do udziału w konkursach: fotograficznym, literackim i słowno-muzycznym z okazji 200-lecia wydania ballad i romansów Adama Mickiewicza w pierwszym tomie „Poezyj” zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Prace w konkursach można składać drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście w siedzibie biblioteki od 2 maja do 30 września 2022 r.
Projekt „Ballady i romanse słowem i obrazem malowane” oprócz upamiętnienia rocznicy wydania „Poezyj" ma na celu przypomnienie treści i wymowy poszczególnych utworów oraz ich popularyzację.

„Romantyczność w photoshopie” - konkurs fotograficzny na ilustrację do „Ballad i romansów”. Zadaniem uczestników jest stworzenie cyklu fotografii będących ilustracjami do wybranej ballady lub romansu z jubileuszowego tomiku „Poezye”.

„Świtezianka w jeansach” - konkurs literacki na balladę lub romans sposobem Adama Mickiewicza spisany. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie ballady lub romansu utrzymanego w kanonie literackim utworów Mickiewicza, którego akcja dzieje się w czasach nam współczesnych.

„Mowa dźwięków duszy zapisana w czasie [...]” - konkurs słowno-muzyczny na interpretację ballady lub romansu Adama Mickiewicza. Konkurs polegający na nagraniu interpretacji wybranego utworu z jubileuszowego tomiku.

Regulaminy konkursów dostępne na stronie:  www.wbp.lodz.pl/ballady-romanse.
Szczegółowych informacji na temat konkursów udziela Dział Informacji Naukowej tel. 42 6630333 lub 42 6630347, email: informacja@wbp.lodz.pl

Kategoria

Literatura