Książka o Iwanickim | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =

Książka o Iwanickim

Andrzej Sznajder napisał książkę "Przesypana klepsydra. Historia życia i twórczości Eugeniusza Iwanickiego", poświęconą łódzkiemu dziennikarzowi, pisarzowi, poecie, eseiście i tłumaczowi literatury rosyjskiej. Promocję zaplanowano na grudzień w Łodzi i w Łasku oraz na styczeń w Sieradzu.
To biografia łódzkiego dziennikarza, pisarza, poety, eseisty i tłumacza literatury rosyjskiej. Redaktora czasopism „Życie Pabianic” i „Odgłosy”, autora 23 książek wydanych i 7 niewydanych z powodu odrzucenia ich przez peerelowską cenzurę, także kilkudziesięciu opowiadań i niezliczonej ilości reportaży, artykułów i felietonów rozproszonych po wielu polskich i zagranicznych czasopismach i gazetach.

Ten twórca wielkiego formatu przyjaźnił się z wieloma zasłużonymi przedstawicielami polskiej kultury, m. in. z Marią Kuncewiczową, Jarosławem Iwaszkiewiczem, Romanem Kłosowskim, Tymoteuszem Karpowiczem, Feliksem Rajczakiem, Andrzejem Makowieckim, Kazimierzem Świegockim, Ireneuszem Kampinowskim, Tadeuszem Błażejewskim. Relacje o ich spotkaniach przytacza autor w swojej książce.

Książka o objętości 285 stron zawiera kilkadziesiąt w większości do tej pory niepublikowanych zdjęć. Wydawcą jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (Łódź 2023)

Spotkania autorskie odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi - 7 XII o godz. 17, w Bibliotece Publicznej im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku - 15 XII o godz. 17, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Lorentowicza w Pabianicach - 9 I 2024 o godz. 17 oraz w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Wł. Broniewskiego w Sieradzu - 25 I 2024 r. godz. 17.