Marek Kasprzyk czyta NaGłos | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

Marek Kasprzyk czyta NaGłos

Podcasty Kalejdoskop NaGłos poszerzają się o kolejne aktorskie interpretacje wybranych tekstów. Zapraszamy do posłuchania jak z wybranymi felietonami mierzy się z Marek Kasprzyk.
W interpretacji Marka Kasprzyka posłuchać można felietonów dwóch Andrzejów - Poniedzielskiego i Idona Wojciechowskiego.

Wszystkich nagrań można wysłuchać TUTAJ.

Marek Kasprzyk jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi, debiutował rolą Olaboga II w "Szkarłatnej wyspie" Bułhakowa w reż. Macieja Prusa w Teatrze Studyjny`83 im. Juliana Tuwima w Łodzi. Potem przez wiele sezonów był aktorem Teatru im. Jaracza w Łodzi, występując m.in. w "Trans-Atlantyku" w reż. Mikołaja Grabowskiego, "Dybuku" w reż. Waldemara Zawodzińskiego, "Trzech siostrach" w reż. Barbary Sass.

Następnie, już w Teatrze Nowym im. Dejmka oglądaliśmy go m.in. w "Śnie pluskwy" T. Słobodzianka w reż. Kazimierza Dejmka, "Kadiszu" G .Gorina w reż. Remigiusza Brzyka. Od 2001 roku związany jest Teatrem Logos działającym przy Kościele Środowisk Twórczych i Europejskim Centrum Kultury "Logos", gdzie tworzył role w spektaklach Ewy Wycichowskiej i Bogusława Kierca, ale także reżyseruje, ostatnio "Szelmostwa lisa Witalisa" Jana Brzechwy (spektakl nie jest jednak adresowany do dzieci). W 2002 roku otrzymał od łódzkich recenzentów Złotą Maskę za najlepszą rolę męską sezonu - za rolę Porfirego w przedstawieniu "O Łazarzu" wg "Zbrodni i kary" Dostojewskiego w właśnie w Teatrze Logos. W powołanym z grupą aktorów Teatrze Arterion z powodzenie reżyserował "Próby" Bogusława Schaeffera i "Edukację Rity" Willy'ego Russella. Pozostające w pamięci role stworzył m.in. w filmach "Cudowne lato" w reż. Ryszarda Brylskiego czy "Zabić bobra" Jana Jakuba Kolskiego. Można go też oglądać w popularnych serialach "Ślepnąć od świateł", "Ultraviolet", "Ojciec Mateusz". 

"Kalejdoskop NaGłos" to serwis podcastowy, w którym cenieni aktorzy łódzkich teatrów (Monika Buchowiec, Bronisław Wrocławski, Kamila Maćkowiak), aktorzy z Łodzią i województwem łódzkim związani (Zbigniew Zamachowski, Grażyna Błecka-Kolska) interpretują wybrane felietony i teksty innych gatunków z archiwum pisma lub z numerów bieżących. 

Realizacja dźwiękowa: Soundsitive Studio.
Sesje nagraniowe realizowane są w studiu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego dzięki współpracy redakcji z Katedrą Dziennikarstwa i Komuniakcji Społecznej UŁ.

Kategoria

Literatura
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.