Między wierszami. Spotkania literackie w Łowiczu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

Między wierszami. Spotkania literackie w Łowiczu

Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza na nowy projekt "Między wierszami. Cykl spotkań literackich". Poza spotkaniami zaplanowano też koncerty i warsztaty literackie z uznanymi twórcami (pisarzami, poetami, autorami scenariuszy i reportażystami).
Spotkania na żywo, prezentacja twórczości, możliwość zadania pytań, możliwość pracy warsztatowej – to główne elementy projektu skierowanego do wszystkich grup wiekowych, lokalnych twórców amatorów oraz miłośników literatury.

Wstęp wolny.

Koordynacja projektu – Mateusz Rudak
Prowadzenie spotkań – Ola Kołodziejek


Zaproszeni goście:

9 IX, godz. 18
Magdalena Grzebałkowska – absolwentka studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. W 1998 roku została zatrudniona w redakcji „Gazety Wyborczej”. Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego, która stanowi jej debiut literacki. Następnie napisała głośno komentowane biografie rodziny Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy. Laureatka Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego. W 2016 nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „1945. Wojna i pokój” a w 2022 za książkę „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”.

15 IX, godz. 18
Julia Fiedorczuk – polska poetka, pisarka, tłumaczka i krytyczka literacka, doktor habilitowana, nauczycielka akademicka w Instytucie Anglistyki UW i współtwórczyni (wraz z Filipem Springerem) Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu, laureatka Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej 2018.

Filip Springer – polski reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Regularnie publikuje w tygodniku „Polityka”. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury. Swoje prace prezentował na wystawach w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Gdyni, Lublinie i Jeleniej Górze.

28 IX, godz. 18
Paweł Sołtys – występujący na scenie jako Pablopavo – polski wokalista reggae i raggamuffin, jeden z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle. Autor tekstów i opowiadań drukowanych w Studium, Lampie i Ricie Baum. W 2017 zadebiutował wydanym przez Wydawnictwo Czarne zbiorem opowiadań Mikrotyki, znakomicie przyjętym przez krytyków. Wiosną 2018 został laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia 2018 oraz nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” 2018.

7 X, godz. 12
Jakub Kornhauser – literaturoznawca, poeta, tłumacz, eseista, redaktor, performer. Współzałożyciel i pracownik Ośrodka Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, adiunkt na Wydziale Filologicznym UJ. Pracę magisterską (2008) poświęcił rumuńskiej poezji awangardowej, doktorską (2014) teorii obiektu w surrealistycznej poezji i doktrynie ruchu. Zajmuje się teorią i historią awangardy, literaturą eksperymentalną, kulturą Europy Środkowej i krajów romańskich, współczesną poezją polską i światową, nowym materializmem i kinem współczesnym.

8 X, godz. 19, koncert
Bajzel – Bajzel to człowiek orkiestra, jednoosobowa machina muzyczna, artysta niemieszczący się w jakichkolwiek schematach czy gatunkach muzycznych. Autor tekstów, kompozytor i wykonawca swoich autorskich utworów. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych przez niego na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Jego charyzmatyczne i wysoce energetyczne występy, przysporzyły mu sporo fanów w całej Polsce. Zagrał już kilkaset koncertów w kraju i za granicą. Występował na festiwalach takich jak Heineken Opener, Off-Festival (Babu Król), Męskie Granie, Jarocin Festiwal czy SXSW w Austin (USA).Towarzyszył na trasach m.in z Pogodno, Kasią Nosowską, Strachy Na Lachy, Lao Che, Baaba, Tymon&Transistors. Gitarzysta barytonowy w ostatniej odsłonie zespołu „POGODNO”. Po zawieszeniu działalności zespołu, w 2011 wraz z liderem Jackiem Budyniem Szymkiewiczem założył duet Babu Król, który tworzą do dziś. W 2018r. Artyści połączyli siły z poznańskim zespołem Smutne Piosenki tworząc nowy projekt pod nazwą Nowa Fala Polskiego Dansingu.