Nowe w Bibliotece Miejskiej w Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Nowe w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

W Dygresji – nowo otwartej filii Bibliotece Miejskiej w Łodzi przy ul. Rewolucji 1905 roku nr 84 - przedstawiono nową ofertę BMwŁ. - Nowy katalog będzie można przeglądać już od poniedziałku. Proces uaktualniania baz jest długotrwały, ale katalog umożliwi przeglądanie zasobów blisko 80 filii bibliotecznych – mówił na konferencji prasowej Paweł Braun, dyrektor Biblioteki Miejskiej.
Od stycznia 2019 roku można wypożyczać książki i multimedia z każdej z nich, posługując się jedną kartą biblioteczną. Fiszka – bo tak w wyniku głosowania nazwali ją łodzianie – uprawnia do korzystania z oferty podmiotów współpracujących z BMwŁ na specjalnych warunkach. Fiszka uwzględnia potrzeby różnych grup odbiorców (karta różowa: dzieci w wieku 0-4 lat oraz ich opiekunów, karta niebieska: 4-18 lat, karta czarna: od 18 lat), dlatego oferta dla poszczególnych czytelników jest profilowana pod kątem ich preferencji. Lista partnerów biblioteki znajduje się na stronie biblioteka.lodz.pl/partnerzy/ i jest stale aktualizowana.
Nie trzeba już jechać do biblioteki, by sprawdzić, czy interesująca nas książka jest dostępna. Wystarczy zajrzeć do nowego katalogu online, by dowiedzieć się, w której konkretnie filii bibliotecznej znajduje się poszukiwana publikacja. Wkrótce będzie można ją zamówić lub zarezerwować, jeśli została już wypożyczona.

Obecnie trwają remonty dwóch filii bibliotecznych – przy ul. Boya-Żeleńskiego i Powstańców Wielkopolskich 3. Wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski zapowiedział także remonty i otwarcie nowoczesnych bibliotek przy ul. Tuwima 46 i Gdańskiej 8.

Dygresja to nowo otwarta biblioteka, która funkcjonuje w miejscu dawnej filii nr 38 przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 84. To nie tylko wypożyczalnia książek, lecz także miejsce spotkań o kawiarnianej atmosferze, które doskonale nadaje się do spędzania wolnego czasu, czytania i relaksu. Można tutaj spotkać się ze znajomym, siedząc na kanapie lub w fotelu albo czytać książki, leżąc na wykuszu z szerokim parapetem, materacem i poduszkami. Kierowniczka Dygresji, Anna Kowal, zorganizowała wystrój biblioteki z myślą m.in. o studentach, ponieważ w pobliżu znajdują się dwie uczelnie prywatne i dwa wydziały Uniwersytetu Łódzkiego, dlatego biblioteka jest świetnym miejscem na spędzenie „okienka” między zajęciami.

Kategoria

Literatura