Pracownia dziennikarska | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Pracownia dziennikarska

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE. Marzy ci się praca dziennikarza? Chcesz spróbować swoich sił? Zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat  na zajęcia. Najlepsze teksty, które powstaną w trakcie warsztatów, mają szansę ukazać się w Kalejdoskopie. 
Podczas warsztatów będziemy uczestniczyć w najciekawszych wydarzeniach kulturalnych naszego miasta, także tych wybranych przez ciebie. Będziemy o nich dyskutować, spierać się, by pisać jak najlepsze teksty. Podczas warsztatów dowiesz się, jak sprawić, by czytelnik nie mógł się oderwać od twojego artykułu, jak napisać dobre sprawozdanie, recenzję, felieton, jak przeprowadzić i zredagować ciekawy wywiad. Zajmiemy się też korektą tekstów, ale tylko troszkę. Najlepsze artykuły (ale tylko te naprawdę najlepsze!) mają szansę ukazać się na łamach Kalejdoskopu.

Założeniem zajęć jest nieustająca burza mózgów, twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem, także na linii uczestnicy – edukatorka, bo prowadząca warsztaty uważa, że w dzisiejszym, wciąż zmieniającym się świecie i rozwoju technologii,  tylko taka edukacja ma sens. Uwaga! Skutkiem ubocznym warsztatów może być nie tylko oglądanie i błyskotliwe analizowanie coraz ciekawszych filmów, książek czy spektakli, ale ogólna poprawa umiejętności posługiwania się słowem pisanym, uniezależnienie się od internetowych „gotowców”, większa otwartość na świat, niezależność myślenia i wygłaszania opinii oraz zwiększenie pewności siebie.

Edukatorka: Paulina Ilska 
Kulturoznawczyni, dziennikarka i trenerka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego”, Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie” i „Reymonta”, obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie” i „Scenach Polskich”. Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Prowadzi warsztaty z twórczego pisania, dziennikarstwa, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

Termin: wtorek, godz. 17.35-19.05, s.114 
UWAGA! Zajęcia będą się odbywać na terenie Łódzkiego Domu Kultury. Minimum raz w miesiącu warsztaty będą odbywać się w terenie – w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, na wycieczkach, bądź w innym miejscu/formule w zależności od potrzeb zgłaszanych przez grupę. Ta część zajęć może się odbywać się w inne dni tygodnia/weekendu.

Zapisy: 
email: rik@ldk.lodz.pl
tel. 797 326 194

Zapraszamy i czekamy :) 

  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.