Pracownia dziennikarska | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Pracownia dziennikarska

WARSZTATY. Marzy ci się praca dziennikarza? Chcesz spróbować swoich sił? Zapraszamy do pracowni dziennikarskiej, w ramach której będziemy uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach w Łodzi, dyskutować o nich i pisać najlepsze teksty w mieście.
Podczas warsztatów dziennikarskich dowiesz się, jak sprawić, by czytelnik nie mógł się oderwać od twojego artykułu, jak przeprowadzić i zredagować wywiad. Najlepsze teksty mają szansę ukazać się w „Kalejdoskopie”. Założeniem zajęć jest nieustająca burza mózgów, twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem, także na linii uczestnicy – edukatorka. Skutkiem ubocznym warsztatów może być nie tylko błyskotliwe analizowanie filmów, gier czy spektakli, ale ogólna poprawa umiejętności posługiwania się słowem pisanym, uniezależnienie się od internetowych „gotowców”, większa otwartość na świat, niezależność myślenia i pewność siebie.

Edukatorka:
Paulina Ilska, teatrolożka, dziennikarka i edukatorka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała do „Dziennika Łódzkiego”, „Arterii”, „Reymonta”, publikuje teksty w „Kalejdoskopie” i „Scenach Polskich”. Interesuje się najnowszymi metodami edukacji pozaformalnej. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty z twórczego pisania, dziennikarstwa, skutecznego uczenia się i zajęcia terapii pedagogicznej.

Grupa docelowa:
Młodzież 14-19 lat. Maksymalna liczba uczestników w grupie – 10  osób.

Grupy:
Grupa zaawansowana
Działa od marca 2020, można do niej dołączać - zapraszamy do niej osoby, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia dziennikarskie (np. w gazetkach szkolnych, blogach lub innych miejscach)
Nowa grupa
Zapraszamy osoby, które chcą rozpocząć przygodę z dziennikarstwem. Wspólnie będziemy stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Formuła zajęć:
Uzależniona jest od sytuacji epidemicznej - pracujemy online bądź w realu. Warsztaty odbywają się 4 razy w miesiącu na terenie Łódzkiego Domu Kultury/ na skypie. Raz w miesiącu warsztaty w terenie – na wycieczkach, w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, bądź w innym miejscu/formule w zależności od potrzeb zgłaszanych przez grupę (bądź uczestnictwo w wydarzeniach odbywających się online). Ta część zajęć może się odbywać się w inne dni tygodnia/weekendu. Na życzenie grupy warsztaty w terenie/uczestnictwo w wydarzeniach online mogą się odbywać częściej niż raz w miesiącu. W razie powrotu do lockdownu/do życia w realu pracujemy dalej, zajęcia będą kontynuowane aż do końca świata, w takiej formie, w jakiej to będzie możliwe. 

Termin:
Grupa zaawansowana: czwartek g. 17.35 – 19.05.
Nowa grupa: termin do ustalenia z edukatorką, po zebraniu grupy (10 osób).

Inwestycja: 100 zł/miesiąc

Zapisy:
p.ilska@ldk.lodz.pl, tel. 797 326 194