Słowo na wystawie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 6 =

Słowo na wystawie

Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza na otwarcie wystawy „Słowo, obraz, muzyka… Wydawnictwa Łowickiego Ośrodka Kultury”, które odbędzie się 26 III o godzinie 17.00 w siedzibie biblioteki.
Na wystawie zostaną zaprezentowane wydawnictwa książkowe oraz płytowe, których wydawcą jest ŁOK. Listę kilkudziesięciu publikacji otwiera wydany w 2000 r. album „Łowicka pocztówka 1899 – 1999”, autorstwa Edwarda Miziołka, nagrodzony „Złotym Ekslibrisem” w Konkursie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi.

Wśród wydawnictw nalazły się publikacje dotyczące historii Łowicza i regionu, kultury ludowej. Niektóre z nich zostały nagrodzone lub nominowane do nagrody. Jedną z takich pozycji jest album „100 lat kina w Łowiczu”, autorstwa M. Malangiewicza i J. Rutkowskiego (2012 r.), nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Złoty Ekslibris w Konkursie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. J. Piłsudskiego w Łodzi otrzymał „Łowicz w XX w. Kronika fotograficzna” J. Rutkowskiego (2006 r., wydana wspólnie z Urzędem Miejskim w Łowiczu). Takie same nagrody przypadły za: „I wojna światowe w Łowiczu 1914 – 1918” M. Malangiewicza i J. Rutkowskiego (2014 r.), „Karol Rybacki 1859 – 1935” Z. Kryściaka (2015 r.), „Łowicz 1918 – 1939. Kronika fotograficzna” M. Malangiewicza i J. Rutkowskiego (2016 r.).

Wśród płyt CD na uwagę zasługuje „Muzyka ocalona Łowickie 1952 – 1959”, wydana we współpracy z Instytutem Sztuki PAN, współfinansowana przez MKiDN, która otrzymała II Nagrodę Polskiego Radia S.A. w kategorii Fonogram Źródeł.
Wystawa w bibliotece miejskiej zaprezentuje szeroką działalność Łowickiego Ośrodka Kultury jako instytucji wspierającej lokalnych autorów, artystów, a jednocześnie propagującą dorobek historyczny Łowicza i Ziemi Łowickiej poprzez książki, albumy, płyty i filmy od blisko 25 lat.

Wystawę oglądać będzie można do 28 kwietnia br.