Tydzień Bibliotek | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =

Tydzień Bibliotek

Co roku to wydarzenie promujące czytelnictwo i biblioteki organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Trwa w dniach 8-15 V.
Hasłem tegorocznego Tygodnia jest „Znajdziesz mnie w bibliotece”. W konkursie na plakat promujący wydarzenie zwyciężył projekt Katarzyny Stanny. W uzasadnieniu czytamy: „Obraz smartfona, będącego absolutnie niezbędnym narzędziem społecznej komunikacji młodych osób, skierowany jest do konkretnego odbiorcy treści plakatu. Tzw. tapeta ekranu to znany wizerunek Gutenberga, który świadczy o przywiązaniu właściciela smartfona do świata druku i papieru. Nawet wówczas, gdy odbiorca nie rozpoznaje na portrecie Ojca Drukarstwa, widzi realistycznie przedstawioną historyczną postać. Obraz ten jest dla nadawcy komunikatu (informacji na afiszu) symbolem jego miejsca w Gutenberg-Galaxis. Dzięki temu przekaz o spotkaniu w bibliotece jest wiarygodny. Plakat wyraźnie łączy dwa podstawowe środki przekazu: elektroniczny i tradycyjny analogowy”.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do siebie w poniedziałki i wtorki w godz. 8-15 oraz środy, czwartki i piątki w godz. 12-19.45. Szczegóły otwarcia tutaj

WBP zaprasza też do udziału w spotkaniach online:

Z Anną Onichimowską https://tiny.pl/r646n

Z Marcinem Szczygielskim https://tiny.pl/r646b

Anną Dziewit-Meller i Justyną Sobolewską https://tiny.pl/rv9s9

Pod tym linkiem można znaleźć wystawy wirtualne przygotowane przez poszczególne działy biblioteki w oparciu o jej zbiory.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.