Wielkie migracje - Puls Literatury | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Wielkie migracje - Puls Literatury

Nominowani do Nagrody im. Tuwima

Od 26 XI do 4 XII odbywa się w Łodzi XVI Festiwal Puls Literatury – w Domu Literatury, OFF Piotrkowskiej i Monopolis (Gala Nagrody Tuwima).
Trwa największe święto literackie w regionie – XVI Festiwal Puls Literatury organizowany przez Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Oddział w Łodzi. Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest „Wielka migracja”, nawiązująca do roku romantyzmu polskiego, ale i do sytuacji dzisiejszych uchodźców.

Na program składają się spotkania z autorami (m.in.: Natalią Śniadanko z Ukrainy, Joanną Bator, Zytą Rudzką czy Aaiun Nin z Angoli), panele dyskusyjne (z udziałem m.in. Andrzeja Muszyńskiego i Jarosława Mikołajewskiego), koncerty, rozstrzygnięcia konkursów, w tym cenionego OKP im. Jacka Bierezina, a także performance (w powstałej w OFF Piotrkowska Center scenie OFF).

Tradycyjnie Festiwal zakończy się wielką Galą Nagrody Tuwima w Monopolis. Do nagrody nominowano w tym roku Jerzego Jarniewicza (poetę, eseistę i tłumacza), Renatę Lis (pisarkę i eseistkę) i Michała Witkowskiego (pisarza i felietonistę).

Galę uświetni koncert Opla Stasiuk Trzaska. Mistrz słowa Andrzej Stasiuk i muzycy: Mikołaj Trzaska, Piotr Bukowski i Hubert Zemler stworzyli mocny, osobisty materiał – potężny ładunek emocji i wspomnień. Jest to powrót Stasiuka do dzieciństwa, do pytań stawianych wówczas przez kilkulatka. Te wspomnienia, wyświetlane kilkadziesiąt lat później, napędzają utwory, wtłaczając w szaleńcze, zapętlone dźwięki polskiej wsi autentyczność przeżycia.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

PROGRAM FESTIWALU

Podobne artykuły