Wspomóż komiks "Aquaworld" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Wspomóż komiks "Aquaworld"

Plansza z komiksu

Na platformie wspieram.to pojawił się proekologiczny komiks science-fiction "Aquaworld". Pomysł na niego narodził się w odpowiedzi na pytanie: Co zostawimy naszym dzieciom? Co, jeśli odpowiedzią będzie ucieczka lub pozostawienie ich samych sobie? Autorem scenariusza jest Marcin Bałczewski, rysunki tworzy Agnieszka Sowała-Kozłowska.
Mówi Marcin Balczewski: - Tak naprawdę wszystko rozpoczęło się od pewnej sceny snu w czasie pandemii: olbrzymiego prehistorycznego gada pożerającego nurka na oczach przerażonych obserwatorów. Potem powstał szkielet opowieści, charakterystyka każdej postaci, opis wszystkich przestrzeni statku. Inspiracji szukałem w literaturze - przed laty pisałem pracę magisterską na temat ukazywania dziecka w świecie dorosłych na przykładzie m.in. Władcy much i Ścieżki pajęczych gniazd. Potem przypomniałem sobie całą masę filmów, książek, z których fabuła mogłaby czerpać pomysły - Od klasycznego Obcego. Ósmego pasażera Nostromo, poprzez Głębię, Kulę, aż po współczesnych Więźniów labiryntu.

"Aquaworld" pojawił się na platformie wspieram.to. Zbieranie funduszy na wydanie wersji papierowej (6000 zł) trwa do 13 V 2021 roku.


Marcin Bałczewski - autor "Aquaworld"
Autor czterech książek prozatorskich - najnowsza to "Fugazi" (WBPiCAK). Opublikował ponad 80 opowiadań w większości polskich pism literackich m.in. "Twórczości", „Lampie i Iskrze Bożej” (gdzie debiutował), „Ricie Baum”, "Czasie Kultury". Tłumaczony na angielski, niemiecki, norweski, białoruski i bułgarski. Autor około 30 krótkich scenariuszy komiksowych, publikowanych w antologiach i zinach. Nagrodzony m.in. w Konkursie Ekonomicznym FOR (rys. Anna Nalewajko) i Kultugrantach (gdzie współpracował z wieloma rysownikami). Szef działu komiksu w "eleWatorze". Stypendysta Dagny Willi Decjusza (2011), MKiDN/NCK „Młoda Polska” w kategorii literatura (2013), Miasta Łodzi w kategorii literatura (2015) i Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS (2018, 2020). Mieszka w Łodzi.

Agnieszka Sowała-Kozłowska - autorka ilustracji
Ilustratorka romansująca z animacją filmową. Jest autorką ilustracji, okładek, plakatów, teledysków, krótkich form filmowych animowanych. W swojej pracy korzysta z tradycyjnych technik manualnych (malarstwa, rysunku, eksperymentów plastycznych, technik mieszanych). Migiem. No prawie. www.nomigiem.pl

Kategoria

Literatura