Zostań dziennikarzem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Zostań dziennikarzem

Foto: You X Ventures / Unsplash

Marzysz o pracy dziennikarza? Zapraszamy do Pracowni dziennikarskiej, w której nauczysz się pisać artykuły, recenzje, przeprowadzać i redagować wywiady. Czekamy na Ciebie. Warsztaty prowadzone są przy redakcji Kalejdoskopu. 
To warsztaty dla osób, które lubią czytać, oglądać filmy, spektakle, wystawy, słuchać koncertów i… grać w gry komputerowe. U nas możecie pisać teksty związane z szeroko pojmowaną kulturą. W zależności od sytuacji epidemicznej uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych online lub na  żywo.

Najważniejszym założeniem naszej pracy jest nieustająca burza mózgów, twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem, także na linii uczestnicy – edukatorka. Skutkiem ubocznym warsztatów może być nie tylko błyskotliwe analizowanie filmów, gier czy spektakli, ale ogólna poprawa umiejętności posługiwania się słowem pisanym, uniezależnienie się od internetowych „gotowców”, większa otwartość na świat, niezależność myślenia i pewność siebie.

Pracownia zaczęła działać od marca 2020, tuż przed wybuchem pandemii. Lockdown spowodował stworzenie nowego programu zajęć, czego efektem jest cykl „Sprawozdań z pandemii”. Podczas pracy nad tymi tekstami korzystaliśmy zarówno z narzędzi używanych w pracy dziennikarskiej, jak i z technik twórczego pisania, by stworzyć pierwsze mini – teksty literackie. Duże zainteresowanie grupy tą tematyką spowodowało rozbudowanie programu o elementy ćwiczeń literackich już na stałe, a „Sprawozdania” ukazały się w „Kalejdoskopie” - link: TUTAJ. W lutowym numerze Kalejdoskopu (02/21) ukaże się recenzja uczestniczki warsztatów Wiktorii Siewierskiej. 

Kogo zapraszamy? 
Młodzież 13-19 lat. Mile widziane dusze niepokorne, poszukujące, wrażliwe na siebie i świat wokół.
Maksymalna liczba uczestników w grupie – 10  osób.

Grupa zaawansowana – działa od marca 2020, zapraszamy do niej osoby, której mają już za sobą pierwsze doświadczenia dziennikarskie (np. w gazetkach szkolnych lub innych miejscach)
Nowa grupa – zapraszamy osoby, które chcą rozpocząć przygodę z dziennikarstwem. Wspólnie będziemy stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Formuła zajęć: 
Pracujemy online, spotykamy się na skypie w czwartki w g. 17.35 – 19.00 (grupa zaawansowana). 
Termin zajęć nowej grupy - do ustalenia. 

Prowadząca: 
Paulina Ilska - kulturoznawczyni, dziennikarka i trenerka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego”,  i „Reymonta”, obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie” ,„Scenach Polskich” i Kwartalniku Artystyczno-Literackim „Arterie”. Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Prowadzi warsztaty z twórczego pisania, dziennikarstwa, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

Zapisy: 
email: p.ilska@ldk.lodz.pl
tel. 797 326 194

Inwestycja: 
Cena: 100 zł/m-c 
Łódzki Dom Kultury

Kategoria

Literatura

Adres

ul. Traugutta 18