II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =

II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza 16 III o godz. 16 na otwarcie wystawy pokonkursowej II Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego. Na wystawie prezentowanych będzie 140 prac 52 uczestników. Były one oceniane w kategoriach: wycinanka tradycyjna i wycinanka inspirowana.
Najliczniej reprezentowane na wystawie są regiony: łowicki, opoczyński, sieradzki i rawski. Świadczy to o żywotności wycinankarstwa na tych terenach. Na konkurs wpłynęły także prace z regionu piotrkowskiego, który w poprzedniej edycji nie był reprezentowany. 

Prace, które będzie można zobaczyć w sieradzkim muzeum posiadają walory etnograficzne oraz bez wątpienia charakteryzują się wysokim poziomem artystycznym. Zauważalna jest w nich silna kontynuacja regionalnych tradycji wypracowanych przez kolejne pokolenia. 

Szczególnie interesujące wydają się być prace w kategorii inspiracja. Uświadamiają one bowiem, że  tradycyjna sztuka ludowa daje szerokie możliwości eksperymentowania w zakresie formy i kolorystyki oraz może stanowić źródło inspiracji dla sztuki współczesnej i projektów sztuki użytkowej.

Partnerem wystawy jet Muzeum w Łowiczu.
Muzeum Okręgowe w Sieradzu
  • 16-03-2023 godz 16:00 - 15-04-2023

Bilety

Według cennika muzeum

Kategoria

Muzea

Adres

ul. Dominikańska 2

Kontakt

zgłaszanie wycieczek: tel. 43 822 44 82, 43 822 48 33
administracja: tel. 43 827 16 39