Konferencja Muzealników | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Konferencja Muzealników

W dniach 12-13 kwietnia br. w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz odbędzie się 12. edycja Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego.
W pierwszym dniu spotkania Muzeum i Ja/Ty? Aktywny użytkownik instytucji kultury poruszone zostaną zagadnienia związane z różnymi formami budowania „widowni” muzealnej w przestrzeni umożliwiającej aktywizację użytkowników instytucji kultury. Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Jarosław Suchan (Muzeum Sztuki w Łodzi), Joanna Tabaka (blog Widok na widownię), Sławomir Czarnecki (Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku) i Magdalena Krajewska-Sochala (Muzeum Miasta Łodzi).

W drugim dniu spotkania (13 kwietnia) uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, Skansen Lokomotyw w Karsznicach, zabytkowy cmentarz żydowski w Zduńskiej Woli, a także wziąć udział w warsztatach zielarskich!

Udział w konferencji jest płatny.

Przedstawicieli instytucji muzealnych z regionu łódzkiego zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie załączonego kwestionariusza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres mailowy: w.cascarino@ldk.lodz.pl

Organizatorzy: Łódzki Dom Kultury i Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.
Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola

Kategoria

Muzea

Adres

Zduńska Wola, ul. Złotnickiego 7
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.