Majówka w stodołach | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Majówka w stodołach

Atrakcyjnie zapowiada się majówka w Skansenie w Maurzycach koło Łowicza. Będą oprowadzania z przewodnikiem, warsztaty, wystawy zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych  oraz ciekawa wystawa na plebani. Do dyspozycji zwiedzających zostaną oficjalnie oddane wyremontowane stodoły.
Łowicka majówka w maurzyckim skansenie wystartuje 30 kwietnia. Tego dnia dwukrotnie odbędzie się oprowadzanie po skansenie. Przy kasie skansenu przewodnik będzie czekał o godzinie 11.00 i 14.00.

- W majówkę oficjalnie zostaną oddane do zwiedzania stodoły, które mocno ucierpiały podczas nawałnicy w 2019 roku. Niemałym wysiłkiem wyremontowaliśmy i odbudowaliśmy trzy stodoły pochodzące ze Złakowa Kościelnego, Borowego i Boczek Chełmońskich – informuje Grzegorz Dębski dyrektor Muzeum w Łowiczu, któremu podlega skansen w Maurzycach. – W wyremontowanych obiektach będzie można oglądać ciekawą ekspozycję zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych.

W pierwszy dzień maja to również oprowadzanie o godzinie 12.30 i 15. Oprócz tego w godzinach 12.00 – 17.00 odbędą się warsztaty rękodzielnicze, na których będzie można poznać tajniki haftu płaskiego cieniowanego, zaprezentowanego zarówno w wersji ręcznej, jak i ręczno-maszynowej.

Również o godzinie 12.00 rozpoczną się warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Budujemy łowicką chałupę”. Uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądały księżackie domostwa, z czego je budowano i jak je ozdabiano, a następnie będą mogły wykonać własną „chałupę” z użyciem różnych materiałów plastycznych. Także o godzinie 12.00 odbędzie się wernisaż wystawy w 160. Rocznicę Powstania Styczniowego „Poszli nasi w bój bez broni…”. Wystawa w budynku plebanii.

W drugi dzień maja dyrektor Dębski zaprasza na zwiedzanie skansenu z przewodnikiem, które rozpocznie się o godzinie 12.00. Następnego dnia także będzie można zwiedzać skansen. Przewodnik będzie czekał na chętnych przy kasie o godzinie 12.30 i 15.00. Również 3 maja w godzinach 12.00 – 17.00 na warsztatach rękodzielniczych będzie można poznać tajniki malowania na tkaninie oraz na warsztatach plastyczne „W wiejskiej szkole”  spróbować pisania gęsim piórem i stalówką.
Skansen w Maurzycach

Bilety

Według cennika placówki

Kategoria

Muzea

Adres

Maurzyce pod Łowiczem

Kontakt

Tel. 468373928